معاون دریایی بندرامیرآباد ، معاون امور بندری بندرامیرآباد ، شرکتهای نمایندگی کشتیرانی و بندرامیرآباد
طی جلسه ای با حضور معاونین دریایی و بندری اداره کل بنادرودریانوردی امیرآباد ، مسائل و چالش های فی مابین شرکتهای کشتیرانی در بندرامیرآباد بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادرودریانوردی امیرآباد ؛ صبح امروز (19 اسفندماه99) در جلسه ای که با هدف بررسی چالش های موجود میان شرکت های کشتیرانی و بندرامیرآباد در محل برج کنترل این بندر برگزار شد معاونین امور دریایی ، امور بندری و اقتصادی ، نمایندگان یگان حفاظت و اداره امور مالی بندرامیرآباد به تبیین مشکلات موجود در خصوص امور نمایندگی کشتی ها پرداختند.

کشتیرانی

حبیب اله طالبی معاون امور دریایی در آغاز سخنان خود به عملکرد حوزه دریایی در پهلوگیری کشتی ها اشاره کرد و گفت از آغاز سال جاری تا پایان  بهمن تعداد 605 فروند شناور به صورت تجمعی در بندرامیرآباد پهلو گرفتند که از این تعداد 402 شناور خارجی و 203 شناور ایرانی بوده است.

وی در تبیین مشکلات در خصوص امور نمایندگی کشتی ها در بخش دریایی ، به لزوم به روزرسانی مدارک و مستندات کشتی ها  شامل انواع گواهینامه ها و بارگذاری ها اشاره و بر هماهنگی اطلاعات اعلامی توسط فرماندهان کشتی به مرکز کنترل ترافیک دریایی با نماینده در سیستم جامع دریایی تأکید کرد.

معاون امور دریایی اداره کل بندرامیرآباد همچنین با اشاره به شیوع ویروس کرونا در سطح کشور و حساسیت های بهداشتی  جهت ورود و خروج شناورها در مرزهای دریایی خطاب به نمایندگان شرکت های کشتیرانی تصریح کرد " قبل از ورود شناورها به بندر و هر گونه عملیات دریایی ملزم به اعلام همه گیری هر نوع بیماری به خصوص کرونا به بندر و ایستگاه ساحلی می باشید."

طالبی اعلام دقیق حجم مواد زائد بر اساس ضمائم کنوانسیون MARPOL از سوی نمایندگان کشتی ها را خواستار و یادآور شد شناورها هرگونه آلودگی را در مسیر دریانوردی خود در اسرع وقت به مرکز جستجو و نجات دریایی بندر امیرآباد گزارش کنند.

کشتیرانی

در ادامه جلسه محمدصادق رنگ آور معاون امور بندری و اقتصادی ، با تأکید بر پاس به موقع ورودی و خروجی کشتی ها و عدم تعلل در این موضوع خاطرنشان کرد نمایندگان کشتیرانی می بایست از زمان پهلوگیری و علت عدم خروج کشتی ها جهت تسریع در امور تخلیه و بارگیری کالا ، آگاه باشند.

وی ارسال به موقع درخواست های  پهلودهی کشتی ، سوخت و بارگیری به مرکز هماهنگی امور بندری را خواستار شد و بر لزوم حضور نمایندگان کشتیرانی در صورت نیاز در هنگام باز شدن  درب های انبار و یا در زمان ممانعت بارگیری کالا  از سوی کشتی ها تأکید کرد.

در پایان شرکت های کشتیرانی نیز به بیان مسائل و چالش های پیش روی خود پرداخته و مقرر شد با هماهنگی طرفین این چالش ها بررسی و در چارچوب قوانین سازمان بنادرودریانوردی گام های موثری جهت رفع آن ها برداشته شود.

 

 

 

 

۱۹ اسفند ۱۳۹۹ ۱۷:۳۱
کد خبر : ۵۳,۵۳۶

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید