موانع حمل یکسره کالا از بندر امام رفع شود/ روند حمل کالاهای وارداتی و صادراتی از خوزستان تسریع می شود/ فرآیندهای کاذب و دست و‌پاگیر در حوزه های مدیریتی و قانونی باید شناسایی و رفع شود بزرگترین بنادر آفریقای جنوبی را بشناسید کارنامه درخشان سازمان بنادر در پایداری تجارت دریایی کشور و مدیریت تحریم/ تأکید بر مکانیزه‌سازی و ارتقای خدمات به ذینفعان/ برون‌سپاری خدمات دریایی با دقت و قوت پیگیری می‌شود استفاده از پهبادها برای مانتیور امنیت بندر آنتروپ نجات خلبان هواپیمای تفریحی توسط تیم جستجو و نجات دریایی بندر نوشهر حمل یکسره بیش از ۸ هزار تن کالای اساسی از بندر چابهار ورود کالای ملوانی به بندر خرمشهر ارتقاء ایمنی بنادر صیادی با تعامل سازمان بنادر و سازمان شیلات/ به‌روزرسانی جرایم قانون حفاظت از دریاها و رودخانه های قابل کشتیرانی در برابر آلودگی نفتی ظرفیت بنادر بازرگانی کشور 260 میلیون تن است/ بنادر ایران می‌تواند هاب‌ ترانشیپی منطقه شود رتبه بیست و ششم کشور در صید و صیادی جهان/ تحقق بومی‌سازی دانش پرورش ماهی در قفس
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان گفت:
افزایش ۴۲ درصدی عملیات تخلیه و بارگیری در بنادر گیلان
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان از افزایش ۴۲ درصدی عملیات تخلیه و بارگیری در بنادر انزلی و آستارا در 11 ماهه سال نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، دکتر حمیدرضا آبایی در گفت و گویی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن کالا در بنادر گیلان تخلیه و بارگیری شده است، اظهار داشت: میزان تخلیه و بارگیری در بندر انزلی نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۳ درصد و بندر آستارا ۵۱ درصد رشد داشته است.
وی با اشاره به افزایش ۲۹ درصدی میزان صادرات در بندر انزلی طی ماههای گذشته گفت: کالاهای صادر شده شامل مواد شیمیایی، مصالح ساختمانی و مدنی، شیشه، کنستانتره، میوه، قیر، پلی استایرن و سایر اقلام است.

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با بیان اینکه میزان تخلیه در بندرانزلی ۳۴ درصد و در بندر آستارا ۱۴۳ درصد طی امسال رشد داشته است، تصریح کرد: میزان بارگیری در بنادر گیلان نیز با ۲۹ درصد رشد روبرو بوده است.
آبایی ادامه داد: همچنین تعداد کشتی های وارده به بندرانزلی ۲۴ درصد و به بندر آستارا ۴۶ درصد افزایش یافته اند.
وی در ادامه یادآور شد: با برنامه ریزی های صورت گرفته پیش بینی می شود در سال آتی با الحاق حدود ۱۰۰ هزار تن به ظرفیت فعلی بندرانزلی ظرفیت غلات این بندر به ۲۰۰ هزار تن برسد.
وی به اقدامات موثری که در دولت تدبیر و امید در خصوص توسعه زیرساخت‌های بنادر استان انجام شده اشاره و خاطر نشان کرد: با این اقدامات در بندر آستارا و انزلی ظرفیت عملکردی بنادر گیلان به حدود ۱۵ میلیون تن می رسد.
آبایی اضافه کرد: ساخت سه پست اسکله در بندرانزلی به عنوان جنرال کارگو و کالاهای عمومی، یک پست اسکله غلاتی و دو پست دلفین نفتی ظرفیت حمل مواد فله‌ای خشک و مواد فله‌ای مایع را افزایش می دهد و بندرگاه انزلی پذیرای انواع کالا و کشتی خواهد بود.
وی به عمق مناسب بندر آستارا نیز اشاره کرد و افزود: با برنامه ریزی و ساخت دو پست اسکله توسط بخش خصوصی ظرفیت این بندر به دو میلیون تن افزایش می یابد که با طرح‌های جامع و توسعه‌ای بندر این میزان قابل افزایش است.

۲۰ اسفند ۱۳۹۹ ۰۹:۰۱
کد خبر : ۵۳,۵۴۳
کلیدواژه ها: اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان صادرات تخلیه و بارگیری رشد عملکرد بنادر گیلان دکتر حمیدرضا آبایی مجتمع بندری انزلی

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید