لزوم انتقال دانش و تشریک مساعی کارشناسان سازمان بنادر در امور دریانوردی/ اختصاص لایروب هاپرساکشن هزارمترمکعبی به بنادر شمالی در آینده‌ای نزدیک/ تأکید بر آموزش و همکاری های بین المللی PSC با بنادر کشورهای دیگر نشست هم اندیشی مدیرکل بندر امیرآباد با صاحبان کالا جهت ارتقاء خدمات بندری پیام تسلیت مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در پی درگذشت مهندس رستم قاسمی بندر آبادان مزین به حضور شهدا شد/ ورود پیکر پاک ۱۱۱ شهید به بندر آبادان تعطیلی و محدودیت تردد شناورها در آبهای کیش از فردا/ پیش بینی تلاطم دریا و کاهش اختلال در تردد ایمن دریانوردی استقرار مواکب خدمات رسانی در روز استقبال از پیکر شهدا/ پیکر ۱۰۰ شهید دفاع مقدس فردا از آبراه اروند وارد بندر آبادان می شوند کارگاه آموزش تئوری و عملی اطفای حریق در بندرترکمن برگزار شد بندر آبادان میزبان پیکر ۱۰۰ شهید وطن/ شرایط استقبال از پیکر شهدا در بندر آبادان مهیاست رونق فعالیت‌های بازرگانی در بندر تجاری شادگان/ ورود بیش از ۱۴۰ فروند شناور سنتی به بندر از ابتدای سال حمل‌ونقل دریایی کشور مظلوم واقع شده است/ ضرورت اشاعه فرهنگ دریایی / اقتصاد دریامحور مغفول مانده است
پایان کار مطالعات احداث بندر سبز خزری گمیشان
مدیر بنادر و دریانوردی استان گلستان از پایان کار مطالعات احداث بندر سبز خزری گمیشان خبرداد و گفت: طبق برآوردهای اولیه، احداث بندر سبز گمیشان ۱۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، اله یار اسعدی اظهار داشت: استان گلستان با بیش از 100 کیلومتر ساحل و دریا دارای دو بندر گردشگری گز و ترکمن و یک بندر در شرف تاسیس خواجه نفس است.
مدیر بنادر و دریانوردی استان گلستان افزود: در دهه هفتاد ، ۲ بندر، گز و ترکمن با کاربری گردشگری و تجاری احداث شد اما متاسفانه پس از پسروی آب دریا دچار مشکلاتی شد و  به همین علت، سازمان بنادر، مجوز لازم را برای ایجاد بندر خواجه نفس را برای بخش خصوصی صادر کرد که عملیات احداث به دلیل جابجا شدن سرمایه گذار با وقفه روبرو شد اما سرانجام در دو سال اخیر سرمایه‌گذار جدید وارد استان شد و هم اکنون پروژه بیش از ۲۵ درصد پیشرفت اجرایی دارد و بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان برای آن هزینه شده است.
اسعدی گفت؛ هم اکنون حوضچه آرامش بندر خواجه نفس درحال لایروبی است و درسال آینده نیز کانال ایمنی دردستور کارلایروبی قرار خواهد گرفت. 
به گفته وی ، در سفر اخیر معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، رئیس و نایب رییس کمیسیون عمران مجلس  به استان مقرر شد حمایت های مطلوبی از بخش خصوصی در خواجه نفس صورت گیرد.
اسعدی اضافه کرد: امیدواریم با حمایت کمیسیون عمران مجلس و سازمان بنادر در دو سال آینده فاز اول بندر خواجه نفس به بهره‌برداری برسد.
وی ادامه داد: مطالعات بندر سبز گمیشان هم انجام شده و با توجه به مصوبه دولت مبنی بر واردات چوب از گلستان مقرر شد به عنوان پروژه اولویت‌دار در دستور کار قرار گیرد.
اسعدی عنوان کرد: طبق ّبرآوردهای اولیه بندر سبز گمیشان هزار و 600 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.
وی در خصوص احیای بندر ترکمن هم گفت: در جلسه ای که در این خصوص برگزار شده بود مقرر شد مطالعات هیدروگرافی ظرف ۲ ماه آینده از سوی سازمان بنادر انجام شود  اما با توجه به اینکه بندر در خلیج گرگان واقع شده قطعا نگاه گردشگری خواهد بود.
مدیر بنادر و دریانوردی گلستان در مورد بندرگز هم گفت: با توجه به اینکه این بندر قبلاً به سازمان همیاری ها و شهرداری ها واگذار شده لذا با تصمیم استاندار ، قرار شد این بندر به شورای شهر و شهرداری واگذار شود و مطالعات آن هم به صورت گردشگری و با رعایت نکات زیست محیطی خواهد بود.
۲۰ اسفند ۱۳۹۹ ۲۱:۱۰
کد خبر : ۵۳,۵۵۹

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید