آینده روشن و رو به رشد مجتمع بندری انزلی/ بنادر انزلی و کاسپین مکمل یکدیگر هستند آغاز عملیات خارج سازی 6فروند مغروقه آبراه اروند و خور موسی بزرگترین بنادر پاکستان را بشناسید ابقاء ایران به عنوان عضو اصلی شورای بین‌المللی هیدروگرافی تا سال ٢٠٢٣/ تقدیر از سازمان بنادر و دریانوردی ایران برای تولید یکصد نقشه الکترونیکی دریانوردی بین‌المللی لزوم توسعه تجارت دریایی و بندری ایران با جهان/ نگاه ویژه به توانمندی‌های داخلی کشور در راستای توسعه دریایی و بندری تأثیر چالش های بنادر چین بر روی صنعت کشتیرانی جهان و جابجایی کالا قرائت گزارش تأخیر چندماهه در ترخیص کالاهای اساسی پهلوگیری ۴ فروند کشتی حامل کالای اساسی در بندر شهید رجایی «دریا» بهترین فرصت برای فعالیت اقتصادی است/ ضرورت ایجاد شهرک‌های اقماری در نزدیکی بنادر و سواحل/ 75 درصد جمعیت کشور به نزدیکی سواحل سوق پیدا کنند تخلیه و بارگیری بیش از 976 هزار تن فرآورده‌های نفتی در بندر امام(ره) از ابتدای سال/ رشد 336 درصدی ترانزیت نسبت به سال قبل
گفت‌و‌گو با فرهاد دولتی، مدیرعامل شرکت بازرگانی «پردیس هگمتانه‌ نوید»
رسانه جدید
شرکت بازرگانی «پردیس هگمتانه‌ نوید» فعالیت حرفه‌ای خود را از چه سالی و با چه هدفی آغاز کرده است؟
شرکت «بازرگانی پردیس هگمتانه نوید»، فعالیت خود را از سال 1376 به‌عنوان شخصی حقیقی و از سال 1386 به‌عنوان شخص حقوقی، آغاز کرد و به لطف پروردگار و دارابودن نیروهای متخصص، در این 23 سال، همواره در ردیف بهترین شرکت‌های کارگزار حقوقی گمرک ایران بوده و به فعالیت خود ادامه داده‌ است.
 
فعالیت‌های موثر این شرکت شامل چندین بخش مهم و نوآورانه است. لطفا کمی درباره شاخه‌های مختلف فعالیتتان توضیح دهید.
مهم‌ترین رکن تشکیل‌دهنده شرکت، بخش کارگزاری امور گمرکی، شامل بخش‌های ترخیص قطعی کالا، صادرات، ترانزیت، ثبت سفارش کالا و مشاوره امور گمرکی است.
 
شرکت شما یکی از شرکت‌هایی است که همگام با رشد تکنولوژی، به مکانیزه‌کردن فعالیت‌های خود اقدام کرده است. لطفا درباره تجهیزاتی که مورد استفاده شرکت «پردیس هگمتانه نوید» است، توضیح دهید.
باتوجه به این‌که سیستم کاغذی تقریبا در تمامی موارد اداری بر‌چیده شده و اکثر روش‌های اجرایی توسط سیستم با epl و wms و NTSW و... انجام می‌پذیرد، کلیه عملیات اجرایی در سیستم یکپارچه‌ی طراحی داخلی شرکت «پردیس هگمتانه نوید»، توسط کارشناس هر بخش متصل به شبکه‌های فوق، قابل اجراست.
 
با توجه به برنامه‌ریزی‌های به‌هنگام شرکت شما، چه اهداف کوتاه‎مدت، میان‌مدت، و بلند‌مدت را برای این شرکت متصور هستید.
برنامه‌ریزی در شرکت «پردیس هگمتانه نوید»، همگام‌شدن با تکنولوژی و روش‌های اجرایی به‌روز بوده و ما با درنظرگرفتن این مهم، به اهداف کوتاه‌مدت برنامه‌‌ریزی‌شده رسیده‌ایم و امیدواریم اهداف بلند‌مدت نیز در سال‌های آتی به لطف پروردگار محقق شود.
 
این شرکت برای انجام فعالیت‌های موثر‌تر خود، با چه چالش‌هایی رو‌به‌رو است و چه مواردی می‌تواند به رفع این چالش‌ها
 کمک کند؟
مهم‌ترین چالش‌هایی که با آن روبه‌رو هستیم، نبود قوانین باثبات و نگرش‌های توأم با بروکراسی اداری و تکیه‌نداشتن بر سیستم‌ها، سخت‌افزارها و نرم‌افزارهای تکنولوژی به‌روزشده است. متاسفانه علی‌رغم کوشش ما در راه‌یابی به جهان مدرن و به‌تبع آن خدمات‌رسانی مدرن، هستند کسانی که نمی‌خواهند با این رویکرد همراه شوند و عقب‌ماندن از علم روز، به هر شکل زیان‌هایی در پی دارد؛ زیان‌هایی که شرکت ما را هم تحت‌الشعاع قرار می‌دهد. همان‌گونه که گفتم، عمده تلاش شرکت، به‌کارگیری نیروهای تحصیل‌کرده و زبده در زمینه فعالیت‌های بندری است. زمینه‌ای که درحال‌حاضر به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین شاهراه‌های اقتصادی جهان به‌طور اعم و کشور ما به‌طور اخص به شمار می‌رود و بر همین اساس باید علم‌مان را در این حوزه تقویت کنیم و با عزمی جزم، کوششمان این باشد که از قافله جهانی
 عقب نمانیم.
 
فعالیت‌های بندری، ازجمله فعالیت‌هایی است که با شیوع اپیدمی کرونا در سراسر جهان به‌شدت تحت تاثیر نابسامانی‌ها قرار گرفت. کیفیت ارائه خدمات شما در این دوره حساس چگونه بوده است؟
بله. کاملا درست است. با شیوع اپیدمی کرونا طبیعتا ارائه خدمات بازرگانی در بنادر جهان دگرگون و بسیاری از مراجعات حذف شد و دورکاری به‌منظور حفظ سلامت کارکنان در دستور کار قرار گرفت. این شیوه کاری، طبق پروتکل‌های بهداشتی و همگام با رویکردهای ابتکاری جهانی، از همان ابتدا در شرکت «پردیس هگمتانه‌ نوید» مورد مطالعه قرار گرفت و خیلی سریع روند اجرایی به خود گرفت. این شرکت توانست با لحاظ تمام موازین قانونی در حوزه پیشگیری از شیوع بیماری در میان کارکنان خود و ادامه فعالیت مخلصانه در این وضعیت خطیر، ارتقای ارائه خدمات ترخیص را مانند گذشته ادامه بدهد که در نهایت رضایتمندی واردکنند‌گان کالا را در پی داشت.
 
به غیر از تجهیزات و توان شرکت در به‌کارگیری نیروهای زبده و متخصص و ابزارهای به‌روز که به آن‌ها اشاره کردید، چه امتیازات دیگری برای ارتقای جایگاه امروزی خود، در میان شرکت‌های هم‌رده دخیل می‌دانید؟
مهم‌ترین رکن متمایز‌کننده شرکت «پردیس هگمتانه نوید»، تجربه سال‌ها اجرای پروژه‌های مهم و اساسی است و دامنه‌ فعالیت‌هایش هم‌اکنون در بخش بازرگانی و مشاوره بسیار بیشتر از پیش است. این شرکت به لطف خداوند در زمینه‌های اجرای پروژه‌های پالایشگاهی ازجمله ترانزیت محصولات پالایشگاهی در حد استانداردهای بالا در حال فعالیت است. علاوه بر این ما قصد داریم در زمینه‌ فعالیت‌هایی چون بازرگانی، حمل‌و‌نقل، استریپ، انبارداری و ترخیص کالا، همگام با جهش‌های جهانی فعال باشیم که تاکنون نیز در این راه سربلند بوده‌ایم.
 
لطفا درمورد فعالیت شرکت در اجرای ترخیص پروژه‌های شرکت نفت توضیح دهید.
مفتخرم عرض کنم ترخیص کالاهای اغلب شرکت‌های زیرمجموعه شرکت نفت در شرکت «پردیس هگمتانه‌ نوید» صورت گرفته و می‌گیرد. اهداف بلندمدت این شرکت در وهله‌ی نخست، ارائه‌ خدمات به مردم عزیز کشور است و عمده تلاش ما بر این است که با همکاری دیگر شرکت‌ها، در امر بارگیری و توزیع سریع اقلام خوراکی وارداتی از قبیل میوه، گوشت و ماهی منجمد کوشا باشیم. از دیگر مواردی که باید پیرامون نقش شرکت در گردش اقتصادی کشور به آن اشاره کرد، ترخیص کالا در زمینه‌ی مواد اولیه‌ی واحدهای تولیدی ازجمله کاغذ، مقوا، پلی‌اتیلن، پلی‌پروپیلن، الیاف، لوله و ورق آهن، tep چیپس، روغن و... است. این را هم باید گفت که شرکت ما در امر صادرات نیز بسیار فعال بوده و با مسئولیت‌پذیری بالا، در زمینه صادرات محموله‌های قیر، نفت ‌کوره، گازوئیل و پودر زغال‌سنگ، نقشی پررنگ در رشد اقتصادی کشور داشته است.
 
شرکت «پردیس هگمتانه نوید» در طول فعالیت خود گواهینامه‌های متعددی را دریافت کرده و در مواردی نیز از این شرکت تقدیر شده است. به‌طور مشخص از دستاوردهای مختلف شرکت بگویید.
بله. شرکت «پردیس هگمتانه نوید» در ردیف معدود شرکت‌هایی است که در سال 1392 موفق به اخذ گواهینامه ISO9001 شد که ما این افتخار را مدیون نیروهای خدوم همکار در شرکت هستیم. کوتاه‌سخن این‌که شرکت «پردیس هگمتانه‌ نوید»، همواره تلاش کرده به افق‌های دور به نیّت ارائه هرچه مفیدتر خدمات بازرگانی نظر داشته باشد و در این راه نیازمند مساعدت‌های مشفقانه دیگر همکاران در دیگر شرکت‌هاست.
 
چنانچه سخن ناگفته‌ای مانده است بگویید.
به عنوان حُسن ختام سخنانم را چنین به پایان می‌رسانم که امید دارم همه مدیران بخش‌های مختلف همواره سعی کنند در هر حرفه و جایگاهی که شاغل هستند، به اعتبار و ارتقای کیفیت ارائه خدمات و رشد سازمان خود بیندیشند. |
۲۶ اسفند ۱۳۹۹ ۱۰:۳۰
کد خبر : ۵۳,۶۶۳

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید