معاون دریایی اداره کل بنادرودریانوردی امیرآباد ، حبیب اله طالبی ، تشریه عملکرد 1399 معاونت دریایی بندرامیرآباد
معاون امور دریایی اداره کل بنادرودریانوردی با اشاره به اجرای عملیات هیدروگرافی به مساحت 55 میلیون متر مربع جهت تهیه نقشه های به روز دریایی ، از ورود 690 فروند کشتی به آب های بندرامیرآباد در سال 99 خبر داد.

حبیب اله طالبی در گفتگو با واحد روابط عمومی اداره کل بنادرودریانوردی امیرآباد در تشریح اهم اقدامات انجام شده سال گذشته معاونت امور دریایی بندرامیرآباد گفت در راستای وظایف حاکمیتی سازمان بنادر و دریانوردی و الزام به رعایت دستورالعمل های بین المللی جهت کنترل و بازرسی از کشتی های متردد خارجی و تحت پرچم ،  امسال از  690 فروند کشتی های ایرانی و خارجی ورودی به بندرامیرآباد ، در مجموع 296 مورد بازرسی اولیه و مجدد به عمل آمده است.

وی  در تبیین عملکرد بخش ایمنی و حفاظت دریایی دریانوردی معاونت امور دریایی در سال 99 اظهار داشت 55 میلیون متر مربع عملیات هیدروگرافی جهت تهیه نقشه های به روز دریایی و همچنین همگام سازی بیکن های بندرامیرآباد و ایجاد بویه های مجازی جهت کاهش هزینه ها و ارتقاء ایمنی این بندر انجام شد.

معاون امور دریایی یکی دیگر از عملکردهای سال گذشته بندرامیرآباد در بخش دریایی را انجام مطالعات در خصوص هوشمندسازی فرآیند راهنمایی عنوان کرد و از بازنگری گزارشات ارائه شده در سیستم جامع دریایی ، با بررسی و ارائه این طرح  به عنوان بندری پایلوت در بنادر کشور خبر داد.

وی همچنین به آماده بکاری بیش از 97 درصدی یدک کشها و قایق های راهنمابر و شناور جستجو و نجات ناجی1 اشاره کرد و بر ارائه خدمات بی وقفه به کشتی ها و آماده بکاری کامل علائم کمک ناوبری در این مدت تأکید کرد.

متولی بخش دریایی بندر امیرآباد در ادامه از انعقاد قرارداد مشاوره ای جهت آنالیز آب توازن کشتی ها و انجام موفقیت آمیز 8 مورد عملیات جستجو و نجات دریایی در سال 99 خبر داد و برگزاری 3 مورد مانور مقابله با آلودگی ، جستجو و نجات و اطفاء حریق دریایی و استفاده از ابزارهای هوشمند نظارتی در بهینه ساختن عملیات لایروبی را  از دیگر اقدامات پارسال بندرامیرآباد در بخش دریایی برشمرد.

طالبی در پایان ، برگزاری جلسه کمیته راهبردی مخابرات دریایی ، اولین جلسه کمیته هواشناسی دریایی شمال کشور ، جلسات هم اندیشی با راهنمایان و همچنین برگزاری جلسات مستمر با شبکه بهداشت و درمان و نمایندگان کشتیرانی ها جهت کنترل شیوع بیماری کرونا و ... در  جهت بهبود ضریب ایمنی عملیات دریایی را از سلسله جلسات برگزار شده جهت ارتقاء عملکرد دریایی بندرامیرآباد عنوان کرد.

 

۱۶ فروردین ۱۴۰۰ ۰۹:۵۰
کد خبر : ۵۳,۶۷۹

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید