اختصاص یدک کش جدید به بندر امام(ره) برگزاری موفق مانور اطفاء حریق به صورت دستی در بندر بوشهر واگذاری فرصت های سرمایه گذاری از طریق مزایده/ تاکید بر حل چالش های سرمایه گذاران در بنادر با نگاه بلندمدت و حفظ منافع ملی و درچارچوب اقتصاد دریامحور/ سرمایه گذاری 19 هزار میلیاردی بخش خصوصی در بندرامیرآباد صدور مجوز ساخت اسکله گردشگری در بندر ماهشهر مانور موفق اطفای حریق مخازن مایعات نفتی در مجتمع بندری انزلی تعیین تکلیف 30 کانتینر بلاتکلیف در بندر بوشهر آغاز شد بررسی و شناسایی عوامل آلودگی ساحل کنگان ادامه دارد منابع مالی؛ حلقه مفقوده زنجیره تامین نیروی انسانی حمل‌ونقل دریایی/ ضرورت حمایت ویژه مجلس در تسهیل جذب نیرو سازمان بنادر تکریم و معارفه مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان برگزار شد/ضرورت هم افزایی ارگانهای دریایی در بزرگترین استان ساحلی ایران/ بسترسازی برای گسترش زیربناهای بندرگاهی و پسکرانه‌ای "دیپلماسی اقتصادی" سیاست‌ راهبردی دولت در تجارت بین المللی/ نقش کلیدی بنادر کوچک در تامین معیشت ساحل‌نشینان/ ضرورت ارتباط هوشمندانه سازمان‌های همکار در ترانزیت کالا
متانول سبز ،کشتیرانی اروپا،کشتی های جدید
شرکت آلمانی یونیپر قصد دارد با همکاری دو شرکت فعال در زمینه انرژی و حمل و نقل، طرح استفاده از متانول سبز به عنوان یک سوخت دریایی جایگزین در راستای کربن زدایی از صنعت حمل و نقل را اجرا کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی به نقل از مریتایم اگزکتیو، شرکت Uniper آلمان اعلام کرد که در حال راه اندازی طرح برنامه ای برای استفاده از متانول سبز به عنوان یک سوخت دریایی پایدار و خنثی در مقایسه با کربن است.
شرکت یونیپر با همکاری شرکت ارائه دهنده خدمات حمل و نقل Liberty Pier Maritime Projects و شرکت مهندسی SDC نهادی را با عنوان "همکاری های متانول سبز" برای توسعه زیرساخت ها و چارچوب تدارکات مورد نیاز برای تأمین متانول در اروپا و تهیه الزامات حمل و نقل با سوخت جایگزین؛ ایجاد خواهد کرد.
در حالی که تمرکز اولیه بر ایجاد زیرساخت های تأمین متانول خواهد بود، هدف میان مدت برای این همکاری، ساخت کشتی هایی است که بتوانند متانول سبز را در موتورهایشان بسوزانند. این پروژه در ابتدا بر روی حمل و نقل دریایی اروپا با استفاده از کشتی هایی با ظرفیت بار 5300 و 8300 تن و فیدرهای کانتینر تمرکز خواهد داشت.
صنعت حمل و نقل دریایی متانول را یک گزینه منطقی میان مدت برای شروع کربن زدایی در این صنعت می داند در حالی که تلاش برای توسعه سایر گزینه ها از جمله هیدروژن و آمونیاک ادامه دارد. اخیراً شرکت کشتیرانی اقیانوس آرام شرقی (EPS) اعلام کرد که فعالیت در زمینه همگام سازی سازی کشتی های موجود و تولید کشتی های جدید برای کار با متانول را آغاز کرده است. EPS پیش بینی می کند که اولین کشتی های موجود در دو سال آینده با سوخت متانول حرکت کنند.
مدیر اجرایی شرکت یونیپر در این باره گفت: تهیه و استفاده از متانول سبز به عنوان سوخت جایگزین صنعت دریایی گامی منطقی در اجرای استراتژی بهره گیری ازهیدروژن در چارچوب گسترده تری از تلاش ها برای کربن زدایی در این صنعت است.
۱۰ فروردین ۱۴۰۰ ۱۲:۴۵
کد خبر : ۵۳,۷۵۱

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید