آزادسازی بیش از ۳۱ هزار متر نوار ساحلی مازندران طی سه سال گذشته طرح جدید شرکت کشتیرانی فنلاندی برای ساخت کشتی هایی با آلایندگی صفر ساخت شناورهای بدون سرنشین اطفاء حریق/ افزایش ایمنی عملیات امداد و نجات در دریاها پهلوگیری 2 کشتی حامل روغن خوراکی در بندر شهید رجایی/ 5 کشتی حامل کالاهای اساسی طی روزهای آینده وارد بندر می شود بنادر؛ بخش مهمی از پازل توسعه اقتصاد ایران است/ تولید در پسکرانه بنادر قیمت تمام شده کالا را کاهش می‌دهد رشد ۳۹۰۰ درصدی تخلیه و بارگیری کانتینر در بندر نوشهر در دو هفته اول ۱۴۰۰/ پایان عملیات اجرایی نخستین سایت اختصاصی ترمینال کانتینری رشد ۳۵ درصدی تخلیه و بارگیری کالاهای غیرنفتی در بنادر غرب هرمزگان/ افزایش 60 درصدی صادرات غیرنفتی در سال 99 سرمایه‌گذاری موتور تولید در پسکرانه بنادر را روشن می‌کند/ همراهی مجلس برای پشتیبانی‌ و رفع موانع تولید در پسکرانه بنادر عملیات عبور و مرو در کانال سوئز به حالت عادی برگشته است بهره برداری از اولین کشتی باری بدون آلایندگی با پیشران بادی - هیدروژنی از سال ۲۰۲۴
چین، بزرگترین کشتی تحقیقاتی،سیستم پیشرانه الکتریکی
چین ، بزرگترین کشتی تحقیقاتی با سیستم پیشرانه الکتریکی را در آینده نزدیک می سازد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی به نقل از نیوز تو سی، چین در راستای تلاش برای گسترش حضور خود در فعالیت های دریایی اعلام کرد که قصد دارد با همکاری موسسه سیستم های بدون سرنشین هوشمند گوانگدونگ، بزرگترین کشتی تحقیقاتی علمی دریایی خود را بسازد. 
 
شرکت کشتی سازی چین (CSSC) و موسسه سیستم های بدون سرنشین هوشمند گوانگدونگ برای ساخت این کشتی تحقیقاتی به توافق رسیده اند. این کشتی قرار است در دریای جنوبی چین مستقر شود و عملیات ساخت آن بزودی آغاز خواهد شد.
این شناور در جنوب استان گوانگدونگ چین و در سایت کشتی سازی بین المللی CSSC’s Guangzhou ساخته می شود و مجهز به سیستم پیشرانه الکتریکی و  ظرفیت جابجایی بیش از 10100 تن خواهد بود. طول این کشتی 116 متر و عمق آن 5.5 متر درنظرگرفته شده است.
این کشتی از چندین فناوری پیشرفته از جمله سیستم موقعیت یابی دینامیکی DP2 برخوردار خواهد بود و کشتی در مرکز کنترل خود دید 360 درجه منحصر به فردی خواهد داشت.
به گفته مقامات چینی، ساخت این شناور امکان تحقیقات علمی مختلف دریایی را فراهم می کند و توانایی تحقیقات علمی دریایی چین را گسترش می دهد. این شناور با طیف وسیعی از تجهیزات اکتشاف علمی و تجهیزات عملیاتی پشتیبانی از قبیل ابزارهای پرتونگاری، ترموهالین و عمق سنج های جدید مجهز خواهد شد.
در حال حاضر چین 60 شناور تحقیقاتی را اداره می کند که به گفته آنها برای تحقیقات علمی و اکتشافات ژئوفیزیکی سفارش داده شده اند.
۱۶ فروردین ۱۴۰۰ ۱۶:۳۵
کد خبر : ۵۳,۷۸۱

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید