آزادسازی بیش از ۳۱ هزار متر نوار ساحلی مازندران طی سه سال گذشته طرح جدید شرکت کشتیرانی فنلاندی برای ساخت کشتی هایی با آلایندگی صفر ساخت شناورهای بدون سرنشین اطفاء حریق/ افزایش ایمنی عملیات امداد و نجات در دریاها پهلوگیری 2 کشتی حامل روغن خوراکی در بندر شهید رجایی/ 5 کشتی حامل کالاهای اساسی طی روزهای آینده وارد بندر می شود بنادر؛ بخش مهمی از پازل توسعه اقتصاد ایران است/ تولید در پسکرانه بنادر قیمت تمام شده کالا را کاهش می‌دهد رشد ۳۹۰۰ درصدی تخلیه و بارگیری کانتینر در بندر نوشهر در دو هفته اول ۱۴۰۰/ پایان عملیات اجرایی نخستین سایت اختصاصی ترمینال کانتینری رشد ۳۵ درصدی تخلیه و بارگیری کالاهای غیرنفتی در بنادر غرب هرمزگان/ افزایش 60 درصدی صادرات غیرنفتی در سال 99 سرمایه‌گذاری موتور تولید در پسکرانه بنادر را روشن می‌کند/ همراهی مجلس برای پشتیبانی‌ و رفع موانع تولید در پسکرانه بنادر عملیات عبور و مرو در کانال سوئز به حالت عادی برگشته است بهره برداری از اولین کشتی باری بدون آلایندگی با پیشران بادی - هیدروژنی از سال ۲۰۲۴
پیشنهاد،آلمان ،بازسازی بندر بیروت
مقامات آلمانی پیشنهاد خود مبنی بر بازسازی بندر بیروت با همکاری بانک سرمایه گذاری اروپا را به مقامات لبنانی ارائه می کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی به نقل از رویترز، دو منبع مطلع اعلام کردند که آلمان این هفته یک پیشنهاد چند میلیارد دلاری را به مقامات لبنان برای بازسازی بندر بیروت ارائه خواهد کرد.
سال گذشته در اثر یک انفجار، بخش قابل توجهی از بندر بیروت تخریب و  فعالیت های بندری و دریایی در آن متوقف شد.
آندریاس کیندل؛ سفیر آلمان در لبنان، تأیید کرد که هفته آینده پیشنهادی برای توسعه مجدد بندر بیروت و مناطق اطراف آن ارائه خواهد شد؛ این طرح توسط چندین شرکت خصوصی تهیه شده است که برای ارائه آن در بیروت گفت و گو خواهند کرد.
آلمان و فرانسه در تلاش هستند تا در بازسازی و فعالیت مجدد بندر بیروت مشارکت کنند. در این هفته، مقامات آلمانی طرح خود که شامل حمایت بانک سرمایه گذاری اروپا ( EIB) است را برای کمک به پاک سازی منطقه و تامین تسهیلات بازسازی بندر بیروت ارائه خواهند کرد.
سخنگوی بانک سرمایه گذاری اروپا اعلام کرده است که از پیشنهادی که بندر هامبورگ و تیم مشاوره آن برای بازسازی بندر بیروت و مناطق اطراف آن ارائه کرده اند، آگاهی دارد؛ هر گونه تأمین مالی بانک سرمایه گذاری اروپا با دقت لازم انجام می شود و باید مراحل معمول بانک را برای چنین عملیاتی دنبال کند و با دستورالعمل های EIB و استاندارهای زیست محیطی و اجتماعی مطابقت داشته باشد. 
پیش بینی می شود تامین مالی EIB برای بودجه بازسازی بندر بیروت بین 2 تا 3 میلیارد دلار باشد. 
علاوه بر بازسازی بندر، آلمان پیشنهاد توسعه بیش از 100 هکتار از مناطق اطراف بندر را نیز داده است؛ بودجه کلی برای این پروژه بین 5 تا 15 میلیارد دلار تخمین زده شده است که موجب ایجاد اشتغال برای 50 هزار نفر در منطقه خواهد شد.
مقامات لبنانی می گویند: مسولان بنادر فرانسه و گروه حمل و نقل کانتینری CMA CGM به پروژه بازسازی بندر بیروت علاقه مند هستند.
۱۸ فروردین ۱۴۰۰ ۱۸:۲۶
کد خبر : ۵۳,۸۰۲

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید