افزایش 170 درصدی تخلیه و بارگیری کالا از بنادرآبادان تخلیه و بارگیری کالا در بنادر شرق هرمزگان از مرز یک میلیون و 900هزار تن گذشت/ رشد ۲۰ درصدی صادرات کالاهای غیر نفتی بنادر فیلیپین سبز می شوند در حوزه دریایی و بندری باید فعالیت جهادی صورت گیرد/ جذب فارغ التحصیلان متخصص در حوزه دریایی و مهندسی کشتی در دستور کار سازمان بنادر/ لزوم اقدامات جدی در حوزه تجهیزات و خدمات دریایی و بندری تاکید سازمان بین المللی دریانوردی بر حذف کامل کربن تا سال 2050 اعلام آخرین وضعیت تخلیه کالاهای اساسی در بنادر ایران/ رشد 32 درصدی تخلیه کالاهای اساسی طی 8 ماهه 1400 افزایش 72 درصدی واردات کالای اساسی در بندر شهیدرجایی/ پهلوگیری 52 فروند کشتی حامل کالاهای اساسی افتتاح نمایشگاه "اهل باد" در بندرگاه هرمز/ آشناسازی گردشگران با آیین های دریایی کهن هرمزگان همکاری شرکت های بزرگ کشتیرانی برای سوخت های زیستی پایدار ۱۷ هزار تن کالا از بندر انزلی به کشورهای عضو اوراسیا ترانزیت شد
حضور نماینده ایران در میان داوران جایزه کار با طبیعت انجمن جهانی زیرساخت های حمل و نقل آبی (PIANC)
دبیرخانه بخش ملی پیانک ایران از انتخاب سرکارخانم دکتر سحر مختاری به عنوان عضو هیات داوران جایزه کار با طبیعت انجمن جهانی زیرساخت های حمل و نقل آبی خبر داد.

دبیرخانه بخش ملی پیانک ایران از انتخاب سرکارخانم دکتر سحر مختاری به عنوان عضو هیات داوران جایزه کار با طبیعت انجمن جهانی زیرساخت های حمل و نقل آبی خبر داد.

در هشتاد و چهارمین اجلاس شوراهای انجمن جهانی زیرساخت های حمل و نقل آبی (پیانک) که با  حضور نمایندگان همه کشورهای عضو در تاریخ چهارم فروردین ماه 1400 و به علت بحران شیوع کرونا به صورت مجازی برگزار گردید؛ باتوجه به فعالیت های شاخص دبیرخانه پیانک ایران، نقش موثر خانم دکتر مختاری در کمیسیون ارتقای این انجمن و به‌ویژه تجارب ارزشمند ایشان در زمینه مسائل محیط زیستی، پروژه های بندری و موضوعات جایزه کار با طبیعت، ایشان به عنوان عضو هیات داوران جایزه کار با طبیعت انجمن انتخاب گردید.

خانم دکتر سحر مختاری دارای دکترای محیط زیست و از نمایندگان جمهوری اسلامی ایران در انجمن جهانی پیانک می‌باشد که فعالیت های به‌سزایی در ارتقای بخش ملی پیانک ایران داشته است.

انجمن جهانی زیر ساخت های حمل و نقل آبی (PIANC)  یک انجمن تخصصی غیر سیاسی و غیر انتفاعی می باشد که به عنوان قدیمی ترین انجمن دریایی در سال ۱۸۸۵ در کشور بلژیک تأسیس گردیده است و با بیش از 2500 عضو حقیقی، حقوقی و واجد شرایط در 65 کشور ، مرجعیت علمی و ترویج علوم حمل و نقل آبی از طریق تهیه گزارشات تخصصی در سطح آیین نامه و دستورالعمل های اجرایی را دستور کار خود قرارداده و مهم ترین اهداف آن، ارتقای دانش علمی و فنی در زمینه زیرساخت های حمل و نقل آبی می باشد.

جایزه کار با طبیعت (WwN) یکی از ابتکارات ویژه بین المللی انجمن به شمار می رود. این جایزه در حقیقت یک طرح بین‌المللی به منظور ترویج اتخاذ رویکرد همه‌جانبه و فعالانه «کار با طبیعت» برای پروژه‌های زیرساخت‌های ناوبری پایدار است. انجمن جهانی پیانک درنظر دارد تا با اعطای جوائز به پروژه ‌های برگزیده در این خصوص، به ترویج هر چه بیشتر این رویکرد و فلسفه بپردازد؛ از این رو، هر 4 سال یک بار همزمان با برگزاری کنگره جهانی انجمن، به بهترین پروژه های معرفی شده سازگار با طبیعت و محیط زیست دریایی، جوایز ویژه و گواهینامه رسمی اهدا می گردد.

دبیرخانه بخش ملی پیانک ایران ضمن تبریک این موفقیت ملی به خانم دکتر مختاری و جامعه متخصصین دریایی کشور، اعلام نمود کسب کرسی های بین‌المللی از سوی نمایندگان فرصت مغتنمی جهت ارایه دستاوردهای ملی و ارتقاء جایگاه ایران در مجامع تخصصی بین المللی خواهد بود.

۲۱ فروردین ۱۴۰۰ ۰۹:۱۲
کد خبر : ۵۳,۸۰۷

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید