عملیات ،عبور و مرو ،کانال سوئز،تحقیقات،کشتی و شناور
با وجود عادی شدن عبور و مرور در کانال سوئز، تحقیقات و بررسی ها در مورد حادثه مسدود شدن کانال همچنان ادامه دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی به نقل از مریتایم اگزکتیو، عملیات عبور و مرو در کانال سوئز به حالت عادی برگشته است و 400 کشتی و شناور که به دلیل مسدود شدن کانال در انتظار بودند، بودن مشکل از این کانال عبور کرده اند.
در حالی که تقریباً همه شناورهای با تاخیر از کانال عبور کرده اند، کشتی Ever Given که مسبب مسدود شدن کانال بود، حداقل تا زمانی که بازرسان مصری کار خود را به پایان برسانند، همچنان در لنگرگاه متوقف خواهد بود. 
رسانه محلی الشروق گزارش می دهد که کشتی و خدمه آن تا پس از پایان تحقیقات اولیه به یک لنگرگاه در دریاچه گریت بیتر هدایت شده است.
الشروق به نقل از مقامات کانال سوئز گزارش داد، بازرسان مصری هفته گذشته داده های VDR کشتی Ever Given را به دست آوردند که شامل مکالمات صوتی مرکز فرماندهی کشتی است.
طبق گزارش شبکه خبری ایتالیایی Agenzia Nova، دو مقام مسئول کانال ادعا می کنند که ممکن است Ever Given هنگام حرکت در کانال "انحراف" داشته ، اما این ادعا هنوز تایید نشده است.
مقامات SCA معتقدند که کانال هیچ مسئولیتی در قبال به گل نشستن کشتی در کانال نداشته و - بالعکس - مستحق قدردانی برای تلاش موفقیت آمیز در فراهم کردن شرایط برای فعالیت مجدد کانال است. 
بسیاری از کشورهای خارجی، سازمان های بین المللی نظیر IMO و خطوط کشتیرانی Evergreen Line برای بازگرداندن جریان تجارت جهانی، نامه های تشکر رسمی به SCA ارسال کرده اند.
۲۳ فروردین ۱۴۰۰ ۰۹:۲۲
کد خبر : ۵۳,۸۲۹

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید