قدردانی نماینده نوشهر در  مجلس شورای اسلامی از همکاری مطلوب سازمان بنادر در استفاده از ظرفیت‌های گردشگری شمال کشور
نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی گفت: ظرفیت بی نظیر استان مازندران به ویژه غرب استان در بخش گردشگری بایستی احیا شده و مورد بهره‌برداری قرار گیرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران، محمدعلی محسنی بندپی روز پنج شنبه  در نشست  بررسی احداث جزیره مصنوعی در نوار ساحلی نوشهر ادامه داد: سازمان بنادر و دریانوردی و اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران، تاکنون با موافقت ایجاد ظرفیت‌های گردشگری دریامحور به ویژه در سال های اخیر، سهم زیادی در بالا بردن این پتانسیل‌ها داشته اند.
 
وی احداث جزیره مصنوعی در نوشهر را در این بازه زمانی که مدیرانی با تعامل بالا در استان و شهرستان حضور دارند، شدنی و قابل اجرا عنوان کرد و گفت:  به دلیل گردشگر پذیر بودن و مواهب خدادادی غرب مازندران، باید انرژی بیشتری در زمینه گسترش صنعت گردشگری گذاشت.
وی با اشاره به اینکه نباید به اسم حفظ منابع طبیعی جلوی همه پروژه‌های این چنینی گرفته شود تصریح کرد: در سال های اخیر کشورهای همسایه، توانستند از ظرفیت‌های خود با حفظ منابع طبیعی در جهت جذب گردشگر اقدام کنند.
این نماینده مجلس خواستار ایجاد کمیته‌ای مختص به اجرای این پروژه در شهرستان شد تا نسبت به تسریع در روند دریافت مجوزها و برگزاری جلسات مختلف در این زمینه  اقدام شود.
وی همچنین بر استفاده از کارشناسان برجسته بین المللی و بخش خصوصی قدرتمند در مطالعه و اجرای این پروژه تاکید کرد.
فرماندار نوشهر نیز با بیان اینکه در راستای دریافت مجوزهای لازم بایستی با  وازرتخانه ها، سازمان ها و نهادهای مرتبط رایزنی صورت گیرد گفت: به دلیل نو بودن این ایده و طرح، امکان کپی از طرح های قبلی وجود ندارد و بایستی با دستی پر اقدامات بعدی را انجام داد.
سعید یزدانی افزود: دفترچه طرح به صورت کامل در اختیار مدیران قرار گیرد تا آگاهی لازم جهت ارائه نظر وجود داشته باشد.
در این‌ جلسه همچنین شرکت مشاور طرح گزارشی در زمینه  جزییات این پروژه مهم دریایی ارائه کرد.
۲۶ فروردین ۱۴۰۰ ۱۹:۱۵
کد خبر : ۵۳,۸۸۰

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید