تأمین تجهیزات، بازگشت، شرکت های حمل و نقل دریایی، احیای برجام
عضو اتاق بازرگانی ایران پیش بینی کرد: اکثر شرکت های کشتیرانی و سرمایه گذاران خارجی با احیای برجام به بنادر ایران باز می گردند و این موضوع باعث رشد صنعت حمل و نقل دریایی کشور خواهد شد.
محمدحسین طباطبایی درباره اینکه برجام چه مزیت های را برای حمل و نقل دریایی و توسعه بنادر خواهد داشت به پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، تصریح کرد: برجام باعث اتفاق های مثبت در صنعت حمل و‌نقل دریایی خواهد شد چرا که شرکت های خارجی که مجبور به ترک ایران شدند به سرعت به کشور برمی گردند و فعالیت های خود را از سر می گیرند.
وی با بیان اینکه حمل و نقل دریایی نسبت به سایر بخش ها وضعیت خوبی دارد و سازمان بنادر در تامین تجهیزات اقدامات خوبی در بنادر انجام داده است، گفت: اگر برجام محقق شود سازمان بنادر فرصت بسیار خوبی پیدا خواهد کرد که مانند دوره پسابرجام ( قبل از خروج امریکا از برجام) نسبت به خرید تجهیزات مدرن بندری اقدام کند.
عضو اتاق بازرگانی ایران با پیش بینی اینکه در آینده ای نزدیک حمل و نقل دریایی افزایش پیدا می کند، افزود: اگر سازمان بنادر به صنایع فعال در پسکرانه بنادر کمک کند با فوریت می توان مسیر رشد و توسعه اقتصادی کشور را طی کرد.
وی خاطرنشان کرد: یکی از بخش های که در دوره گذشته پسابرجام کارنامه بسیار خوبی داشت، سازمان بنادر و دریانوردی بود؛ این مجموعه بدون از دست دادن زمان برای خرید تجهیزات بندری جدید اقدام کرد و به سمت سفارش قطعات به شرکت های داخلی رفت.
۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۳:۴۰
کد خبر : ۵۴,۰۱۵

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید