پروتکل همکاری بندری ایران و کوبا امضا شد/ برنامه‌ریزی برای توسعه سرمایه‌گذاری و کشتیرانی تهران و هاوانا روابط عمومی باید مطالبه گر باشد/ عدالت محوری و مردم داری سرلوحه کار قرار گیرد/ توفیقات دولت در توسعه صادرات و تعامل تجاری با همسایگان و پروژه های سرمایه گذاری اطلاع رسانی شود پیام مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی به مناسبت روز ملی روابط عمومی و ارتباطات افزایش 118 درصدی جابجایی مسافر در بنادر مسافری مرکز و شرق هرمزگان / ازسرگیری سفر دریایی بندر شهید باهنر به شارجه مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر منصوب شد سرپرست دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان بنادر و دریانوردی منصوب شد اعلام ‌مصوبات نشست کمیته سه جانبه مقاوله نامه کار دریایی در ژنو/ الزامی شدن دسترسی اینترنت روی کشتی برای دریانوردان/ تسهیل بازگشت سریع دریانوردان رها شده در بنادر/ استخدام دریانوردان با تاکید بر سیستم‌ جبران خسارت و بیمه بازدید رئیس سازمان ملی استاندارد از بندر امام خمینی(ره)/ تقویت همکاری‌ استاندارد برای تسهیل و تسریع خروج کالاهای اساسی ۳ اسکله گردشگری در بنادر غرب هرمزگان ساخته می شود/ مکان‌یابی برای ایجاد بندرگاه جدید تخلیه‌وبارگیری ۱۶.۵ میلیون تنی کالا در بنادر ایران/ رشد ۴ درصدی در بنادر مالکیتی و حاکمیتی سازمان بنادر/ افزایش ۸ درصدی عملیات کانتینری
آزمایش، پهبادها، عملیات بین کشتی و بندر، سنگاپور
سنگاپور روشی نوین برای تحویل بسته و محموله بین لنگرگاه و بندرگاه را آزمایش می کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی به نقل از مریتایم اگزکتیو، پس از یک سری تست های مقدماتی با استفاده از پهبادها برای حمل اسناد، ملزومات و قطعات و همچنین انجام بازرسی از راه دور، اداره امور دریایی و بندری سنگاپور (MPA) منطقه مشخصی را برای فعالیت هواپیماهای بدون سرنشین که در اختیار بنادر هستند، راه اندازی می کند.
‏MPA معتقد است که مکان تعیین شده به یک محل آزمایش ثابت برای بررسی پیشرفت استفاده از فناوری های هواپيماهای بدون سرنشین برای کاربردهای دریایی تبدیل خواهد شد.  
این مکان که Maritime Drone Estate نامیده شده، در نزدیکی اسکله Marina South در سنگاپور و نزدیک به لنگرگاه ها قرار داشته و شامل یک منطقه تعیین شده برای نشستن و برخاستن هواپیماهای بدون سرنشین و همچنین مکان هایی که اپراتورها برای مدیریت پروازها آماده می شوند، خواهد بود.
چی هونگ تات، وزیر ارشد امور خارجه و حمل و نقل سنگاپور گفت: فناوری نقشی اساسی در کمک به بخش دریایی در طی شیوع COVID-19 داشته است. راه اندازی و استفاده از هواپیمای بدون سرنشین یک نقطه عطف مهم در پیشرفت صنعت دریایی سنگاپور در جهت حرکت به سمت استفاده از فناوری های نوظهور دریایی است. ما مشتاقانه منتظر حمایت شرکت ها و سازمان های مربوطه برای ساخت یک اکوسیستم پویا و پر رونق دریایی هستیم.
در مراسم بهره برداری از این پایگاه پهبادی دریایی جدید، شرکت ها بر پتانسیل سرعت بخشیدن به مقوله حمل و نقل بین کشتی ها و بندر تأکید کردند. 
در حال حاضر حدودا یک ساعت زمان نیاز است تا با کشتی به لنگرگاه رسید ولی در مقابل پروازهای بدون سرنشین که در کمتر از 15 دقیقه قابل انجام است. علاوه بر امکان کاهش تماس بین پرسنل کشتی و پرسنل بندر که در طول همه گیری کرونا بسیاری حیاتی بوده است، استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین، ایمنی تردد بین بندر و کشتی ها در لنگرگاه را نیز بهبود می بخشد.
۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۶:۴۳
کد خبر : ۵۴,۰۴۶

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید