مسئول هماهنگی مقابله با کرونا در سازمان بنادر:
چنگیز جوادپور، مسئول هماهنگی مقابله با کرونا، قطب مسافری دریایی، تست سریع کرونا
مسئول هماهنگی مقابله با کرونا در سازمان بنادر و دریانوردی از انجام تست سریع کرونا در پایانه مسافری دریایی شهیدحقانی به عنوان قطب مسافری دریایی کشور خبر داد و گفت: این اقدام در راستای مقابله با شیوع کووید19 در دستور کار سازمان بنادر قرار گرفته است.
چنگیز جوادپور در گفت و گو با پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، با اشاره به انجام تست سریع کرونا در پایانه مسافری دریایی شهیدحقانی، اظهار داشت: در صورتی که مسافران نتیجه تست پی سی ار خود را که مدت اعتبار آن 24 ساعت است، همراه نداشته باشند باید تست سریع کرونا بدهند که با قیمت 150 هزار تومان در پایانه مسافری انجام می شود.
وی ادامه داد: در صورت مثبت بودن نتیجه تست مسافران، امکان سوار شدن به شناور وجود ندارد و اینگونه از انتقال و شیوع ویروس کرونا تا حد امکان جلوگیری به عمل می آید چرا که افراد مبتلا ناقل هستند و نباید با سایر مسافران در یک مکان قرار داشته باشند.
مسئول هماهنگی مقابله با کرونا در سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینکه عمده سفرهای دریایی در کشور، از مسیر بندر حقانی انجام می شود، گفت: در نوروز 99، سفرهای دریایی لغو شد اما در نوروز سال جاری این اتفاق رخ نداد و رعایت پروتکل های بهداشتی با کنترل سختگیرانه در دستورکار قرار گرفت تا مردم بتوانند سفرهای دریایی خود را که جدا از بحث گردشگری دریایی است، انجام دهند.
وی افزود: با توجه به اینکه امکان نگهداری مسافران به مدت 24 ساعت به منظور مشخص شدن جواب تست پی سی آر وجود ندارد، با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام تست سریع  به منظور مشخص شدن نتیجه یک ساعته تست کرونا در دستورکار قرار گرفته است.
۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۳:۴۶
کد خبر : ۵۴,۰۶۳

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید