سازمان بنادر و دریانوردی، پشتیبانی،  امضای ۴ قرارداد، فرهنگ خرید
رئیس مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تاکید کرد: سازمان بنادر و دریانوردی در حمایت و پشتیبانی از شرکت‌های دانش‌بنیان از طریق تولید تجهیزات مورد نیاز بندری و دریایی، پیشرو و الگو است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، محمد صادق خیاطیان یزدی، در مراسم امضای ۴ قرارداد تولید بار اول تجهیزات فناورانه و مخابراتی بنادر کشور با شرکت های دانش بنیان با بیان اینکه یک دهه از قانون حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در کشور می‌گذرد، افزود: هم‌اکنون از اعتمادی که به شرکت‌های دانش‌بنیان می‌شود و با افزایش توانمندی‌های این شرکت‌ها، به خوبی پیداست که فضای کاری چقدر تغییر کرده است.
وی افزود: در حال حاضر ۶۰ هزار شرکت دانش‌بنیان در حوزه‌های مختلف مشغول به کار هستند که در توسعه اقتصادی و فناوری و همچنین اشتغال‌پایدار در کشور بسیار موثر هستند.
رئیس مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یادآورشد: قرارداد تولید بار اول تجهیزات فناورانه و مخابراتی بنادر کشور، مورد نیاز و خواست دستگاه‌های اجرایی است و امیدواریم از این طریق بتوانیم بسترهای فرهنگ خرید از داخل را در کشور نهادینه کنیم.
 
اقدمات سازمان بنادر برای تامین انواع تجهیزات بندری و دریایی از داخل کشور
 
در این مراسم همچنین محمد رضا الهیار؛ معاون مهندسی و توسعه امور زیر بنایی سازمان بنادر و دریانوردی، گفت: سازمان بنادر به عنوان مرجع دریایی کشور، برای تامین ایمنی آبراهه‌ها به تجهیزات خاصی نیاز دارد که در نظر داریم این تجهیزات را از توان و تخصص داخلی تامین کنیم.
عضو هیات عامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به ظرفیت و پتانسیل شرکت‌های دانش‌بنیان افزود: با دستور کار قرار گرفتن تامین تجهیزات الکترونیکی و مخابراتی مورد نیاز سازمان بنادر از طریق توان داخلی، کمیته‌ راهبری در این زمینه تشکیل شد.
وی تاکید کرد: سازمان بنادر همچنین طی سال‌های گذشته اقدمات ارزنده‌ای برای تامین و تهیه انواع تجهیزات بندری و دریایی از طریق ساخت در داخل کشور را شروع کرده است که از حیث حمایت و پشتیبانی از شرکت‌های تولیدگر ایرانی، قابل توجه است.
۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۶:۴۶
کد خبر : ۵۴,۰۶۷

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید