افزایش ۶ درصدی تخلیه و بارگیری فرآورده‌های نفتی از بندر خلیج فارس از ابتدای سال تا کنون/713 فروند شناور در بندرنفتی خلیج فارس پهلودهی شده‌اند تعمیر ۱۶ فروند شناور و 11 دستگاه تجهیزات سیستم موتوری و رانش شناورها در بندر امام(ره) ارزش 159 میلیارد دلاری بازار دیجیتال دریانوردی آخرین وضعیت اجرای فاز سوم طرح توسعه مجتمع بندری شهید رجایی‌/ تشریح وضعیت طرح توسعه اسکله‌های نفتی آینده روشن و رو به رشد مجتمع بندری انزلی/ بنادر انزلی و کاسپین مکمل یکدیگر هستند آغاز عملیات خارج سازی 6فروند مغروقه آبراه اروند و خور موسی بزرگترین بنادر پاکستان را بشناسید ابقاء ایران به عنوان عضو اصلی شورای بین‌المللی هیدروگرافی تا سال ٢٠٢٣/ تقدیر از سازمان بنادر و دریانوردی ایران برای تولید یکصد نقشه الکترونیکی دریانوردی بین‌المللی لزوم توسعه تجارت دریایی و بندری ایران با جهان/ نگاه ویژه به توانمندی‌های داخلی کشور در راستای توسعه دریایی و بندری تأثیر چالش های بنادر چین بر روی صنعت کشتیرانی جهان و جابجایی کالا
بنادر سبز استراتژی جدید اروپا
بندر آنتورپ بلژیک با همکاری ذینفعان بندری در اروپا، برنامه ای 5 ساله برای سبز کردن بنادر دریایی اروپا ارائه کرده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی به نقل از مریتایم اگزکتیو، یک کنسرسیوم بین المللی متشکل از 46 شرکت، به رهبری بندر آنتورپ بلژیک، در حال راه اندازی یک برنامه جدید با تمرکز بر سبز شدن بنادر دریایی اروپا هستند. این برنامه 5 ساله که در اواخر سال جاری آغاز خواهد شد، تمام جنبه های عملیاتی بندر را شامل شده و به دنبال راه حل هایی برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای در بنادر است.
این پروژه که به عنوان پروژه پیشگامان شناخته می شود، شامل بنادر پیشرو، اپراتورهای ترمینال، شرکت های حمل و نقل، موسسات دانش بنیان، توسعه دهندگان فناوری و سازمان های دولتی خواهد بود. 
یک کمک 30 میلیون دلاری از برنامه European Horizon 2020 برای انجام 19 پروژه به این طرح اختصاص داده شده است. پروژه های مورد نظر شامل تولید و تحویل انرژی سبز، طراحی بنادر پایدار، بهینه سازی و تحول دیجیتالی است.
آنیک دی ریدر، عضو شورای بندر آنتورپ گفت: این پروژه یک نقطه عطف مهم برای بندر آنتورپ و کل جامعه بندری است و همچنین نشان می دهد که برنامه های بلندپروازانه ما در مسیر درست قرار دارد؛ ما می خواهیم از این پروژه عنوان اهرمی برای تقویت بیشتر پایداری بستر بندر و جایگاه بندر خود به عنوان بزرگترین بندر سبز اروپا استفاده کنیم.
در طول این برنامه، بنادر شرکت کننده تمام جنبه های فعالیت های بندری، از فعالیت های ترمینال، تغییر در مود حمل و نقل و سوخت گرفته، تا مدل های همکاری و تولید، ذخیره و مصرف انرژی را بررسی می کنند.
از جمله اقداماتی که برای این برنامه درنظر گرفته شده می توان به تولید انرژی های تجدید پذیر و معرفی وسایل نقلیه برقی، سازگاری ساختمان ها و شبکه های گرمایشی برای بهره وری از انرژی های تجدیدپذیر، اتوماسیون بندر، راه اندازی سیستم عامل های دیجیتالی برای ارتقا مودهای حمل و نقل و همچنین بهینه سازی تردد وسایل نقلیه، شناورها و کانتینرها اشاره کرد.
مقامات بندر آنتورپ قصد دارند این بندر را تا سال 2050 به یک بندر بدون کربن تبدیل کنند و معتقدند که بنادر سبز فقط از طریق مشارکت و گفتگوی فعال با شبکه گسترده ای از ذینفعان ایجاد می شود.
۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۵:۵۵
کد خبر : ۵۴,۰۸۲

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید