بهبود ترافیک کشتیرانی و کاهش تاخیر در مسیرهای بین المللی/ از هر ۱۰ کشتی حمل و نقل کانتینری فقط ۴ کشتی طبق برنامه وارد بنادر می شوند
آخرین گزارش از میزان اعتبار برنامه زمان بندی خطوط کشتیرانی، حاکی از روند رو به بهبود در میزان تاخیر خطوط کشتیرانی در رسیدن به بنادر مقصد است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی به نقل از ایزی شیپ، پس از ماه ها گزارش در مورد تأخیرهای متعدد و دیرکرد کشتی ها در رسیدن به مقصد و همچنین مشکلات به وجود آمده به دلیل مسدود شدن کانال سوئز، به نظر می رسد صنعت دریانوردی از شرایط سخت و دشوار عبور کرده است. 
بر اساس داده های جدید شرکت تحلیلی Sea-Intelligence در حالی که تأخیرها هنوز وجود دارد، بهبود قابل توجهی در میزان تاخیر کشتی ها رخ داده و اولین علائم روند معکوس تاخیر کشتی ها در رسیدن به بنادر مقصد نمایان شده است. همچنین گزارش های ثبت شده از بنادر سراسر جهان گواه این روند رو به بهبود است.
شرکت Sea-Intelligence گزارش عملکرد خطوط کشتیرانی (GLP) خود را تا مارس 2021 منتشر کرده است. گزارش میزان اعتبار تردد و ترافیک خطوط کشتیرانی ارائه شده شامل 34 مسیر تجاری مختلف و 60 شرکت بین المللی حمل و نقل است.
گزارش میزان اعتبار تردد و ترافیک خطوط کشتیرانی نشان می دهد اعتبار برنامه زمان بندی خطوط کشتیرانی در ماه گذشته به کمی بیش از 40 درصد رسیده است که تقریبا شش درصد بهبود نسبت به ماه قبل داشته است. 
با این وجود این رقم هنوز به این معنی است که از هر ده کشتی حمل و نقل کانتینری فقط چهار کشتی طبق برنامه وارد بنادر می شوند.
آلن مورفی، مدیرعامل شرکت Sea-Intelligence در این خصوص گفت: به نظر می رسد که از شرایط بحرانی عبور کرده ایم ولی با این حال  برای رسیدن به سطح مطلوب سال های گذشته فاصله زیادی وجود دارد، زیرا اعتبار برنامه زمان بندی خطوط کشتیرانی در آوریل امسال کمترین میزان آن در ماه آوریل در 10 سال گذشته است.
گزارش Sea-Intelligence همچنین عملکرد شرکت های بزرگ حمل و نقل را نیز ارزیابی می کند. طبق آخرین گزارش تنها سه شرکت حمل و نقل، Maersk ، Hamburg Süd و Wan Hai، از اعتبار زمانبندی تردد 40 درصدی برخوردار هستند و تقریباً همه شرکت های حمل و نقل در بازه بین 3 تا 40 درصد قرار می گیرند. 
در این میان مرسک بهترین عمکلرد را داشته و تقریبا نیمی از کشتی ها این شرکت در زمان تعیین شده و به موقع به بندر مقصد مورد نظر می رسد.
۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۵:۵۰
کد خبر : ۵۴,۰۹۴

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید