آخرین وضعیت، مجتمع بندری نگین بوشهر، پایان نیمه نخست سال جاری، سیاوش ارجمندزاده
مدیرکل بنادر و دریانوردی بوشهر از اتمام فاز نخست مجتمع بندری نگین تا پایان نیمه نخست سال جاری خبر داد و اعلام کرد: با تکمیل این فاز، مجتمع بندری نگین آماده پذیرش سرمایه گذاری در حوزه جنرال کارگو، کانتینری و نفتی می شود.
سیاوش ارجمندزاده در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوری، در رابطه با آخرین وضعیت تکمیل مجتمع بندری نگین، با اشاره به اینکه طی 2.5 سال گذشته تاسیسات زیربنایی، جاده های دسترسی به ترمینال ها، شبکه آبرسانی، برق، فاضلاب، اطفاء حریق و...مدنظر قرار گرفت، اظهار داشت: در نیمه نخست سال جاری فاز اول به پایان می رسد و مجتمع بندری نگین آماده پذیرش سرمایه گذاری در بخش های جنرال کارگو، کانتیرنی و نفتی است.
 
ظرفیت های ایجاد شده در حوزه جنرال کارگو، کانتینری و نفتی
 
وی ادامه داد: در حوزه کانتینری ظرفیتی معادل 600 هزار  TEU، در حوزه نفتی 2 میلیون تن و در حوزه جنرال کارگو ظرفیتی معادل 1 میلیون تن دیده شده است و علاوه بر این یک میلیون تن نیز برای صادرات اسکله نفتی لحاظ شده تا ظرفیت تخلیه و بارگیری کالا 8 میلیون تنی بندر بوشهر به 16 میلیون تن ارتقا پیدا کند. 
 
امکان توسعه مجتمع بندری نگین در صورت سرمایه گذاری بخش خصوصی
 
مدیرکل بنادر و دریانوردی بوشهر با بیان اینکه پس از اتمام فاز نخست مجتمع بندری نگین، فضا برای سرمایه گذاری بخش غیردولتی آماده می شود، عنوان کرد: در صورت سرمایه گذاری از سوی بخش خصوصی، امکان توسعه مجتمع بندری نگین در آینده باز هم وجود دارد.
ارجمندزاده ادامه داد: با توجه به اینکه بندر بوشهر یکی از بنادر قدیمی کشور است، از نظر پشتوانه های اجتماعی  و مردمی از شرایط مناسبی برخوردار و علاوه بر این دارای پسکرانه بندری است که بر ظرفیت های بندر می افزاید.
پتانسیل اجتماعی بالای بندر بوشهر
وی با تاکید بر پتانسیل اجتماعی بالای بندر بوشهر، خاطرنشان کرد: بندر در محدوده شهر قرار دارد و مجتمع بندری نگین با فاصله نزدیکی از شهر قرار گرفته و از دسترسی مناسبی بهره می برد، همچنین دسترسی به پسکرانه بندر خارج از شهر قرار دارد و مزاحمتی برای شهر ایجاد نمی کند.
مدیرکل بنادر و دریانوردی بوشهر با بیان اینکه پس از تکمیل فاز نخست مجتمع بندری نگین، امکان فعالیت های ارزش افزوده ای و لجستیکی فراهم می شود و با توجه به ترمینال های موجود امکان صادرات فراهم خواهد شد، گفت: شرایط برای صادرات با ایجاد مجتمع بندری نگین تسهیل می شود و فعالان اقتصادی می توانند به بهترین شکل ممکن در این زمینه اقدام کنند.
۱۱ خرداد ۱۴۰۰ ۰۸:۲۱
کد خبر : ۵۴,۳۰۳

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید