اجرای، کریدور لجستیکی، بندر چابهار، کاهش قیمت تمام شده کالا
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان اعلام کرد: دو پروژه بزرگ مسئولیت اجتماعی سازمان بنادر و دریانوردی در چابهار در دست اجراست که تکمیل این پروژه ها تاثیر بسزایی در تسهیل تردد و کاهش قیمت تمام شده کالا دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، بهروز آقایی با بیان اینکه احداث بخشی از پروژه کریدور لجستیکی بندر چابهار به طول ۱۸ کیلومتر در دست اجراست، اظهار داشت: این پروژه از پروژه های بزرگ زیرساختی است که در راستای ایفای نقش مسئولیت های اجتماعی سازمان بنادر و دریانوردی در بندر چابهار از حد فاصل درب شرقی بندر شهید بهشتی تا پلیس راه جکیگور است.
وی افزود: اجرای این پروژه در ابتدای کریدور شمال - جنوب علاوه بر کاهش قیمت تمام شده کالا در تسریع زمان رسیدن کالا از بندر شهید بهشتی به مقاصد مورد انتظار تاثیر بسزایی خواهد داشت.
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان، تسهیل تردد و کاهش ترافیک بار خروجی از بندر، اتصال طرح توسعه بندر شهید بهشتی به شبکه راه و راه آهن اصلی، جلوگیری از تصادفات و تعارضات حمل و نقل شهری را از اهداف ایجاد کریدور لجستیکی عنوان کرد و گفت: این پروژه در طول مسیر ۲۶۰۰ متر و عرض ۹۵ متر طرح ریزی که تاکنون ۳۶۰۰۰ متر مکعب حجم خاکبرداری و ۳۰۰۰۰ متر مکعب خاکریزی آن انجام شده است.
به گفته وی،این کریدور با تعداد دو دستگاه تقاطع غیر همسطح در ۶ قطعه بزرگراه اجرا می شود که به منظور ترانزیت کالا و مسیر تردد کامیون ها و در مسیر خط راه آهن طراحی و دارای ۶ باند کندرو و خیابان ساحلی برای تردد عمومی و ایمن مردم و مجزا از مسیر تردد کامیون های حمل کالا است.
 آقایی اظهار کرد: پروژه پارک ساحلی بهاران نیز در مساحت ۱۰۰ هکتار از پارک های اصلی شهرستان چابهار است که در پسکرانه بندر احداث می شود و مراحل اجرای خیابان آن توسط اداره کل بنادر و دریانوردی در دست اجرا است.
۲۲ خرداد ۱۴۰۰ ۱۲:۴۹
کد خبر : ۵۴,۳۹۳

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید