هموار شدن مسیر تجارت دریایی و بندری کشور در صورت رفع تحریم ها/ تشریح موانع پیش روی بخش خصوصی برای انجام فعالیت اقتصادی
رییس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: مسیر تجارت دریایی و بندری کشور در صورت رفع تحریم ها، هموار می شود.
ابوالفضل روغنی گلپایگانی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، با تاکید بر اینکه دولت باید در حوزه تصدی گری و خصوصی سازی جدی تر عمل کند و بخش خصوصی مورد توجه بیشتری قرار گیرد، اظهار داشت: باید با ایجاد مزیت برای بخش خصوصی، فعالیت ها به فعالان اقتصادی واگذار و در عین حال با حمایت و پشتیبانی از آنها، زمینه فعالیت از سوی دولت مهیا شود.
وی ادامه داد: اگر هدف دولت، سرمایه گذاری بخش خصوصی است باید دولت بتواند اعتماد بخش خصوصی را جذب کند و همان حمایتی که از دستگاه های دولتی مدنظر قرار گیرد، از بخش خصوصی نیز انجام شود.
رییس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با بیان اینکه در حال حاضر موانع پیش پای بخش خصوصی وجود دارد، عنوان کرد: ضرورت دارد، تدابیر لازم در بخش واردات کالا، مسائل بانکی، امور بیمه ای و تامین اجتماعی، اندیشیده شود تا شرایط مناسب برای فعالیت بخش خصوصی در بنادر کشور فراهم شود.
وی افزود: بنادر یک فرصت ویژه برای اقتصاد هر کشور است و کشورهای مختلف دنیا که از این مزیت برخوردار هستند، توانسته اند به بهترین شکل ممکن از این فرصت استفاده کرده و شرایط مطلوب تری را برای اقتصاد خود رقم بزنند.
رییس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با اشاره به اینکه تحریم هم فرصت و هم تهدید است، اظهار داشت: جریان تحریم و افزایش نرخ ارز، شرایط متفاوتی را برای حوزه تولید رقم زد و به طور حتم رفع تحریم ها می تواند، تعامل تجاری اقتصاد و به ویژه بنادر ایران با دنیا را افزایش دهد و به طور حتم گذر از این تنگنای اقتصادی می تواند آینده روشن تری را برای بخش خصوصی ترسیم کند.
 روغنی گلپایگانی ادامه داد: تحریم، فعالیت بنادر ایران را سخت کرده است و رفع تحریم ها، مسیر تجارت دریایی و بندری ایران با دنیا را هموار می کند و هزینه ها را در حوزه بندری و دریایی و نیز اقتصادی کشور، کاهش می دهد.
۲۴ خرداد ۱۴۰۰ ۱۴:۱۸
کد خبر : ۵۴,۵۰۷

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید