رییس سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح ، تأمین تجهیزات ، هیدورگرافی
رییس سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح اعلام کرد: انواع نقشه های دریانوردی در مقیاس های مختلف در دسترس کاربران دریایی قرار گرفته است.
امیر سرتیپ مجید فخری در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، با تبریک روز جهانی هیدروگرافی و یکصدمین سالگرد تاسیس سازمان بین المللی هیدروگرافی، اظهار داشت: سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح در راستای انجام ماموریت خود تعامل نزدیکی با دستگاه های دولتی چون سازمان بنادر و دریانوردی، دانشگاه ها، شرکت های خصوصی فعال در عرصه آبنگاری و مطالعات دریایی برقرار کرده است.
رییس سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح با اشاره به اینکه آخرین دستاورد سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح تولید چارت هایی برای سرویس دهی در شبکه اینترنت (یا وب چارت سرویس) است، گفت: این چارت ها بنا به نیاز  نیروی دریایی ارتش آماده شده است و امکان ارائه خدمات به تمامی شناورهای کشور در آب های شمال و جنوب کشور را دارد.
امیر فخری با اشاره به اینکه اگر چه از زمان تاسیس سازمان بین المللی هیدروگرافی و پیوستن ایران به این سازمان یک فاصله زمانی وجود دارد، عنوان کرد: با نگاهی گذرا به فعالیت های انجام شده در حوزه  هیدروگرافی طی مدت عضویت ایران در این سازمان (IHO) به ویژه چهار دهه بعد از انقلاب به عظمت تلاش های انجام گرفته در این حوزه پی خواهیم برد.
وی با اشاره به اینکه تمامی سواحل و آب های تحت حاکمیت کشور با دقت بالا داده برداری شده است، بیان کرد: در حال حاضر انواع نقشه های دریانوردی در مقیاس های مختلف در دسترس کاربران دریایی قرار گرفته است.
رییس سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح افزود: تلاش جهادی در راستای ایجاد جهش در توسعه، ساخت، بومی سازی و تأمین تجهیزات نرم افزاری و سخت افزاری مورد نیاز در حوزه هیدروگرافی، در دستور کار است.
گفتنی است، سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح دارای بیش از ۶۰ سال سابقه در حوزه آبنگاری است و در چند دهه گذشته با به کارگیری انواع شناورها و دستگاه های داده برداری دریایی، طیف متنوعی از نقشه ها، چارت ها و تحلیل ها را ارائه کرده و این محصولات در اختیار سازمان های نیروهای مسلح، سازمان بنادر و دریانوردی و سایر دستگاه‌ها قرار گرفته است.
۱ تیر ۱۴۰۰ ۱۲:۰۰
کد خبر : ۵۴,۵۱۹

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید