مجلس، توسعه ظرفیت‌های بندری و دریایی، ایجاد شرایط و امکانات مناسب،  عزت اله اکبری تالارپشتی
رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با تأکید بر لزوم توجه حداکثری دولت به حوزه دریایی و بندری به منظور بهبود وضعیت اقتصادی کشور، گفت: مجلس شورای اسلامی؛ از هیچ کمکی در راستای توسعه ظرفیت های دریایی و بندری دریغ نمی کند.
عزت اله اکبری تالارپشتی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینکه ضروری است به حوزه بندری و صنایع دریایی به صورت جنگ اقتصادی دیده شود، اظهار داشت: در حوزه دریایی و بندری هر کمکی که از سوی مجلس شورای اسلامی برآید، به طور قطع دریغ نخواهد کرد.
وی ادامه داد: باید بتوانیم از ظرفیت های داخلی در حوزه دریایی و بندری به بهترین شکل استفاده کنیم و در عین حال بدانیم که از کشوری امن و با نیروهای نظامی و انتظامی قوی برخوردار هستیم و می توانیم شرایط و امکانات مناسب را برای سرمایه گذاران خارجی ایجاد کنیم. 
رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بسیاری از سرمایه گذاران ایرانی در خارج از کشور فعالیت و سرمایه گذاری کرده اند، گفت: باید سرمایه گذاران ایرانی که در خارج از کشور مشغول فعالیت هستند به داخل کشور سوق داد و علاوه بر این، ضرروت دارد شرایط مناسب برای سرمایه گذاران داخلی را فراهم کرد.
وی با اشاره به اینکه باید از تصمیم های که در نظام اقتصادی کشور اختلال ایجاد می کند جلوگیری شود، گفت: باید از مانع تراشی پرهیز کرد و شرایط را برای بهبود وضعیت اقتصادی فراهم کرد؛ بنادر ما از ظرفیت بسیار خوبی برخوردار هستند و بخش خصوصی داخلی سرمایه عظیمی دارد که می توان از آن بهره گرفت. 
رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه نباید فرآیند واردات و صادرات کالا طولانی شود، خاطرنشان کرد: دستگاه های دولتی از نظر اجرایی نباید نگاه بخشی نگر داشته باشند چرا که این مساله منطقی نیست و توجیه اقتصادی برای کشور ندارد، بنابراین باید با تعامل و همکاری فعالیت ها را پیش برد تا صادرات و واردات در کوتاه ترین زمان ممکن انجام شود.
اکبری تالارپشتی با تأکید بر توجه دولت به حوزه دریایی و بندری، عنوان کرد: بنادر؛ نقش بسیار مهمی در پویایی اقتصاد کشور دارند و به همین منظور برای استفاده حداکثری از حوزه دریایی و بندری بایستی، فرصت ها را برای حضور سرمایه گذاران فراهم کرد.
۱۲ تیر ۱۴۰۰ ۱۳:۴۲
کد خبر : ۵۴,۶۲۸

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید