موانع حمل یکسره کالا از بندر امام رفع شود/ روند حمل کالاهای وارداتی و صادراتی از خوزستان تسریع می شود/ فرآیندهای کاذب و دست و‌پاگیر در حوزه های مدیریتی و قانونی باید شناسایی و رفع شود بزرگترین بنادر آفریقای جنوبی را بشناسید کارنامه درخشان سازمان بنادر در پایداری تجارت دریایی کشور و مدیریت تحریم/ تأکید بر مکانیزه‌سازی و ارتقای خدمات به ذینفعان/ برون‌سپاری خدمات دریایی با دقت و قوت پیگیری می‌شود استفاده از پهبادها برای مانتیور امنیت بندر آنتروپ نجات خلبان هواپیمای تفریحی توسط تیم جستجو و نجات دریایی بندر نوشهر حمل یکسره بیش از ۸ هزار تن کالای اساسی از بندر چابهار ورود کالای ملوانی به بندر خرمشهر ارتقاء ایمنی بنادر صیادی با تعامل سازمان بنادر و سازمان شیلات/ به‌روزرسانی جرایم قانون حفاظت از دریاها و رودخانه های قابل کشتیرانی در برابر آلودگی نفتی ظرفیت بنادر بازرگانی کشور 260 میلیون تن است/ بنادر ایران می‌تواند هاب‌ ترانشیپی منطقه شود رتبه بیست و ششم کشور در صید و صیادی جهان/ تحقق بومی‌سازی دانش پرورش ماهی در قفس
آغاز ساخت، ایستگاه سوخت گیری، انرژی سبز، دریای بالتیک
یک کنسرسیوم بین المللی ساخت یک ایستگاه سوخت گیری با سوخت های سبز دریایی در جزیره بورنهلم در دریای بالتیک را آغاز خواهد کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی به نقل از مریتایم اگزکتیو، یک کنسرسیوم بین المللی متشکل از چندین شرکت، پیشنهاد ساخت یک جایگاه سوخت گیری سبز در دریای بالتیک را ارائه کرده اند؛ جایی که کشتی ها می توانند با سوخت های پایدار سوخت گیری کنند.
 این اقدام به دنبال هدف دولت دانمارک برای استفاده از جزیره بورنهلم و بخشی از برنامه گسترده تر این کشور برای توسعه منابع پایدار در منطقه انجام خواهد گرفت.
این پروژه چگونگی بهره مندی از سوخت های پایدار و سبز دریایی برای بیش از 60 هزار کشتی که هر ساله از نزدیکی جزیره بورنهلم در میان دریای بالتیک عبور می کنند را ارزیابی خواهد کرد.
اندریس نوردیستروم معاون رئیس و مسئول بخش هیدروژن در شرکت Orsted  گفت: ما در استفاده از بورنهلم به عنوان یک جزیره و ایستگاه سوخت گیری و برای رسیدن به هدف بلند مدت دولت دانمارک در کاهش انتشار CO2، پتانسیل زیادی می بینیم؛ دانمارک یک فرصت منحصر به فرد برای ایجاد موقعیت صنعتی در تولید سوخت های پایدار برای حمل و نقل دریایی و ایجاد شغل در این فرآیند است.
جزیره بورنهولم در امتداد خطوط اصلی کشتیرانی واقع شده و در موقعیت خوبی برای بهره برداری از پتانسیل انرژی سبز تولید شده از بادهای دریایی در کل منطقه بالتیک قرار دارد. شرکای این پروژه اعلام کردند که تحقیقات همچنین در مورد امکان تولید آمونیاک سبز به صورت محلی در جزیره بورنهولم برای استفاده به صورت مستقیم نیز انجام خواهد شد.
۱۳ تیر ۱۴۰۰ ۱۵:۱۷
کد خبر : ۵۴,۶۴۰
کلیدواژه ها: آغاز ساخت، ایستگاه سوخت گیری، انرژی سبز، دریای بالتیک

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید