موانع حمل یکسره کالا از بندر امام رفع شود/ روند حمل کالاهای وارداتی و صادراتی از خوزستان تسریع می شود/ فرآیندهای کاذب و دست و‌پاگیر در حوزه های مدیریتی و قانونی باید شناسایی و رفع شود بزرگترین بنادر آفریقای جنوبی را بشناسید کارنامه درخشان سازمان بنادر در پایداری تجارت دریایی کشور و مدیریت تحریم/ تأکید بر مکانیزه‌سازی و ارتقای خدمات به ذینفعان/ برون‌سپاری خدمات دریایی با دقت و قوت پیگیری می‌شود استفاده از پهبادها برای مانتیور امنیت بندر آنتروپ نجات خلبان هواپیمای تفریحی توسط تیم جستجو و نجات دریایی بندر نوشهر حمل یکسره بیش از ۸ هزار تن کالای اساسی از بندر چابهار ورود کالای ملوانی به بندر خرمشهر ارتقاء ایمنی بنادر صیادی با تعامل سازمان بنادر و سازمان شیلات/ به‌روزرسانی جرایم قانون حفاظت از دریاها و رودخانه های قابل کشتیرانی در برابر آلودگی نفتی ظرفیت بنادر بازرگانی کشور 260 میلیون تن است/ بنادر ایران می‌تواند هاب‌ ترانشیپی منطقه شود رتبه بیست و ششم کشور در صید و صیادی جهان/ تحقق بومی‌سازی دانش پرورش ماهی در قفس
طرح جامع بنادر شمالی استان بوشهر  به تصویب رسید
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: طرح جامع بنادر شمالی این استان شامل گناوه و بندریگ تصویب شده و طرح جامع بندر دیلم نیز هفته آینده به تصویب خواهد رسید.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر، محمد راستاد روز سه‌شنبه در حاشیه بازدید از بنادر شمالی استان بوشهر در جمع خبرنگاران در بندر گناوه اظهار داشت: استان بوشهر از لحاظ حمل و نقل دریایی و تجارت از طریق دریا یکی از استان‌های مهم ساحلی کشور محسوب می‌شود که این بین بندر گناوه از لحاظ فعالیت ناوگان سنتی در نوع خودش بزرگ‌ترین بندر ایران است.
وی بیان کرد: سازمان بنادر و دریانوردی برای ساماندهی فعالیت‌ها در بندر گناوه اخیرا طرح جامع توسعه این بندر را در یک افق ۱۵ ساله مصوب کرده است.
راستاد ادامه داد: در این طرح زمینه برای فعالیت ناوگان تجاری بزرگ‌تر و با قابلیت مطلوب‌تر فراهم خواهد شد که تحقق این مهم مستلزم این است که فعالیت از فضای محدود خور خارج و در بیرون خور حوضچه آرامش، اسکله و پسکرانه برای شناورهای بزرگ‌تر احداث شود.
وی گفت: طرح جامع بندر گناوه براین اساس طراحی شده که در فاز نخست نسبت به احداث موج شکن و دایک حفاظتی اقدام  و همچنین به مرور زمان نیز پسکرانه و سایر تاسیسات زیربنایی آن احداث خواهد شد.
راستاد اظهار داشت: با توجه به جایگاه بندر گناوه در کشور امید است به واسطه توسعه بندر در خارج از خور و فراهم شدن شرایط برای تردد کشتی‌های منطقه‌ای شاهد اشتغال و رونق روزافزون در این بندر باشیم.
وی عنوان کرد: در بنادر شمالی استان بوشهر و جزیره‌ خارگ پروژه‌هایی براز بهسازی و نوسازی زیربناها و روبناها در دست احداث است که در بازدید انجام گرفته روند اجرایی آنها مطلوب گزارش شده است.
وی گفت: همچنین با توجه به اینکه بندر ریگ از لحاظ زیرساختی شرایط نامناسبی داشته طرح جامع آن مصوب شده که این مهم نوید بخش توسعه این بندر در سال‌های آتی است.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: در طرح جامع بندرریگ شرایطی فراهم می‌شود تا معضل موجود برای تردد ناوگان تجاری برطرف شود و دبگر متاثر از جزر و مد و رسوب‌گذاری نباشد.
وی یادآور شد: طرح جامع بندر ریگ برای افق ۱۵ ساله و در سه بازه پنج ساله طراحی شده که اولویت آن ایجاد حوضچه آرامش و ایجاد فضا برای تردد ناوگان  تجاری است.
راستاد افزود: طرح جامع بندر دیلم نیز هفته آینده در هیات عامل سازمان بنادر و دریانوردی به تصویب خواهد رسید که در طرح جامع این بندر نیز برنامه‌ریزی لازم صورت گرفته تا شرایط برای تردد ناوگان تجاری فراتر از ناوگان سنتی فراهم شود.
وی گفت: از محل تسهیلات از منابع وجوه اداره شده سازمان بنادر شناورهایی با استفاده از توان متخصصان داخلی توسط صنایع دریایی طراحی و تولید شده که براساس سن ناوگان به صورت اولویت‌بندی جایگزین خواهد شد.
راستاد بیان کرد: براساس مصوبه هیات وزیران از سوی سازمان بنادر و دریانوردی شرایطی فراهم خواهد شد تا ناوگان حمل و نقل دریایی کشور با کیفیت بالاتری صادرات غیرنفتی  و همچنین واردات موردنیاز کشور را در سطح منطقه‌ای انجام دهد.
۲۲ تیر ۱۴۰۰ ۱۳:۱۷
کد خبر : ۵۴,۷۲۵

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید