سلطان عمان فرمان اجرای توافقنامه همکاری دریایی با ایران را صادر کرد بهره برداری از ۲ پست اسکله انتقال فرآورده های فله مایع در بندر انزلی در ارتباط تصویری رئیس جمهور پیام مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی به مناسبت روز بین‌المللی بانوان در صنعت دریانوردی اتمام عملیات اجرایی طرح اطفاء حریق بنادر مسافری هرمز و شهید حقانی تا شهریور ماه تکمیل پروژه‌ رو-رو ریلی بندر امیرآباد تا پایان سال/ توسعه همکاری‌های بندری با کشورهای همسایه و افزایش ترافیک بندری در شمال ایران دستور کار مهم سازمان بنادر/ ظرفیت‌های تولیدی و صادراتی در بندر امیرآباد توسعه می‌یابد تحلیل رویدادها؛‌ کارکرد اصلی روابط‌عمومی ها در عصر ارتباطات/ اشاعه فرهنگ دریایی یک موضوع جدی در سازمان بنادر/ گفتمان دولت به بهترین شکل تبیین شود برگزاری اولین نشست بررسی حوادث بندری سازمان بنادر در مدیریت HSE/ ایمنی، مولفه موثر در جذب سرمایه‌گذار برای بنادر ۱۳ نفر از خطر غرق شدن در آب‌های خلیج فارس نجات پیدا کردند پروتکل همکاری بندری ایران و کوبا امضا شد/ برنامه‌ریزی برای توسعه سرمایه‌گذاری و کشتیرانی تهران و هاوانا روابط عمومی باید مطالبه گر باشد/ عدالت محوری و مردم داری سرلوحه کار قرار گیرد/ توفیقات دولت در توسعه صادرات و تعامل تجاری با همسایگان و پروژه های سرمایه گذاری اطلاع رسانی شود
معاون سازمان بازرسی کشور بر جلوگیری از رسوب کالا در بندرامام خمینی(ره) تاکید کرد
معاون نظارت و بازرسی تولیدی سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه ماندگاری کالاهای اساسی و نهاده‌های دامی در گمرک‌ها بیش از حد معمول شده است گفت: باید از رسوب کالا در بندر امام خمینی(ره) جلوگیری شود.

غلامعباس ترکی روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از انبار نهاده‌های دامی در مجتمع بندری امام‌خمینی(ره) در جنوب خوزستان بیان کرد: از همه‌ی مسوولان مربوطه دعوت کردیم که به میدان آمده تا از وضعیت و مشکلات آگاه شده و با تعامل همه‌ دستگاه‌ها، این مشکلات را به صورت فوق‌العاده برطرف کنیم.

وی افزود: این اراده در تمامی مسوولان حاضر در این بازدید وجود دارد که با تعامل و با استفاده از همه‌ی منابع و ظرفیت‌های موجود، مشکلاتی که وجود دارد را برطرف کنند.

ترکی، در خصوص مشکلات موجود در فرآیند ترخیص کالا از بندر امام خمینی(ره) گفت: بخشی از این مشکلات که به حمل‌ونقل و راهداری مرتبط است و به تأمین ارز مربوط می‌شود و بخش دیگر ممکن است به خود صاحب کالا که مقررات را رعایت نکرده، مرتبط باشد.

وی افزود: در پایان بازدید میدانی امروز، با همفکری مسوولان مربوطه ، تصمیم لازم را برای برطرف کردن مشکلات موجود در بندر امام خمینی(ره) خواهیم گرفت.

معاون نظارت و بازرسی تولیدی سازمان بازرسی کل کشور ادامه داد: امتیازها و تشویق‌های مناسبی برای کامیون‌دارها در نظر گرفته شده تا بخش خصوصی با این تشویق‌ها، به تخلیه‌ کالاهایی که در گمرک‌ها رسوب کرده بپردازد.

ترکی در خصوص پل ارتباطی موجود برای رسیدگی شکایت صاحبان کالا گفت: بازرسی کل در همه‌ استان‌ها وجود دارد و صاحبان کالا می‌توانند شکایات خود را به سازمان بازرسی کل استان‌ها از جمله خوزستان ارایه کنند تا به آن رسیدگی شود.

به گزارش ایرنا بالا بودن حجم کالاهای اساسی تخلیه شده در انبارها و فضاهای روباز بندر امام خمینی(ره) به چالشی مهم تبدیل شده است.
در ماه‌های اخیر هیات‌هایی از سازمان بازرسی کشور ، معاون وزیر کشور ، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ، اعضای کمیسیون کشاورزی ، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی ، استاندارد ، شرکت پشتیبانی امور دام کشور برای بررسی و حل چالش حمل کالاهای اساسی از بندرامام خمینی (ره) به این بندر سفر کرده‌اند.
چندی پیش غلامرضا بلوطی میرزا ناظر گمرکات خوزستان با رد شایعه فاسد شدن بخشی از کالاهای اساسی در بندر امام خمینی(ره) که در معرض تابش مستقیم آفتاب هستند گفت: هم اکنون همه تشریفات اداری و گمرکی ۱.۴میلیون تن کالای اساسی در بندر امام خمینی(ره) انجام شده و آماده حمل از این بندر است ولی حمل کالاهایی که در فضای غیرمسقف و باز نگهداری می‌شونددر اولویت هستند.
پارسال حدود ۱۳.۷میلیون تن غلات و نهاده‌های دامی وارد کشور شد.

۲۳ تیر ۱۴۰۰ ۱۹:۰۵
خبرگزاری ایرنا |
کد خبر : ۵۴,۷۶۳
Loading

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید