افزایش، تزانزیت از کانال پاناما، با بهبود تجارت جهانی دریایی
طبق گزارش اداره کانال پاناما، با افزایش حجم تجارت جهانی پس از شیوع ویروس کرونا، ترانزیت کشتی ها از این کانال در حال بازگشت به وضعیت قبل است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی به نقل از بلومبرگ، ایلیا اسپینو دو ماروتا، معاون مدیر کانال پاناما، در مصاحبه ای اعلام کرد: تردد کشتی های کانتینری از این کانال در حال افزایش است و در این میان شناورهای حامل های LNG و گاز مایع از سریع ترین بخش هایی هستند که افزایش ترانزیت از این کانال را ثبت کرده اند.
پیش بینی می شود در این سال مالی در حدود 13 هزار کشتی از این کانال تردد کنند، در حالی که این رقم سال گذشته 12،245 بوده است؛  شرکت های حمل و نقل  که بین سواحل قاره آمریکا و کشورهای آسیای شرقی تردد می کنند از مشتری های اصلی کانال پاناما هستند.
اسپینو دو ماروتا که یکی از مهندسین پروژه توسعه کانال از 2016 بوده است، افزود: تعداد ترددهای لغو شده از این کانال در سال جاری کمتر از سال 2020 بوده و تعداد کشتی های عبوری حامل خودرو از این کانال به آرامی در حال بازگشت به وضعیت قبل است.
کشتی های کروز و مسافری که در میان بخش هایی مختلف حمل و نقل دریایی بیشترین ضرر را در دوران کرونا تجربه کرده اند، به دنبال برنامه ریزی بیشتر برای سفرهای دریایی در سال 2022 هستند.
مقامات اداره کانال پاناما با بررسی تجربه مسدود شدن کانال سوئز و مشکلاتی که برای روند تجارت جهانی به وجود آمد، برنامه گسترش این کانال که از سال 2016 اغاز شده بود را تسریع کردند؛ طول کانال پاناما از کانال سوئز کوتاه تر بوده و بادها و طوفان های سنگین باعث برهم خوردن تعادل و کنترل کشتی ها نمی شود.
۲۸ تیر ۱۴۰۰ ۱۱:۳۳
کد خبر : ۵۴,۷۹۳

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید