flag

بندر تجاری شادگان به شبکه فیبر نوری متصل می‌شود

عملیات اجرایی ایجاد پروژه فیبر نوری در بندر تجاری شادگان به طول ۱۴هزار و 250 متر با اعتباری معادل 25 میلیارد ریال از محل اعتبارات سازمان بنادر و دریانوردی آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، عادل دریس مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره) با اعلام این خبر بیان داشت:  با هدف توسعه زیرساخت‌ها و بستر پایدار در ارتباطات و اطلاع‌رسانی در بندر شادگان، اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان با همکاری مخابرات استان پس از انعقاد یک تفاهم نامه مراحل آغازین این پروژه را کلید زد.

دریس در تشریح مزایای این پروژه بهره‌گیری از پهنای باند بسیار بالاتر از رادیو، امکان توسعه و استفاده از فناوری‎‌های ارتباطاتی را از اهم آن برشمرده و افزود: استفاده بهینه از کلیه سرویس‌های مخابراتی، ایجاد یک بستر پایدار به منظور اجرای اصول پدافند غیرعامل از دیگر مزیت‌های اجرای این پروژه است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان گفت: با اتصال  بندر تجاری شادگان  به شبکه فیبر نوری استان خوزستان بستری پایدار برای تسهیل ارائه خدمات به بخش خصوصی، سرمایه گذاران و گمرک آن بندر فراهم می‌شود.

یادآور می‌شود بندر تجاری شادگان با ظرفیت پذیرش شناورهای زیر 5 هزار تن و ظرفیت تخلیه و بارگیری 100 هزار تن در سال با هدف رونق کسب و کار و تجارت در منطقه با اعتبارات سازمان بنادر و دریانوردی در انتهای خور ابوخضیر احداث و به بهره برداری رسیده است.

دوشنبه ۱۸ اَمرداد ۱۴۰۰
10:47
منبع: روابط‌عمومی
چاپ