برنامه‌ریزی برای مکانیزه‌سازی ترمینال‌ها و ایجاد شهر لجستیکی غلات در بندر امام(ره)/ افزایش قابل توجه سهم ریل از جابه‌جایی بار در بندر امام(ره) رشد ۲۲ درصدی واردات کالاهای اساسی و نهاده‌های دامی طی شش ماه ۱۴۰۰ رشد 13 درصدی عملیات کانتینری بنادر ایران طی ۵ ماه نخست سال/ مذاکره برای بازگشت خطوط بزرگ کانتینری به کشور/ افزایش حمل‌و‌نقل کانتینری بین بنادر جنوبی ایران با اروپا، چین و خاورمیانه در دستورکار بنادر ایران برای مبادلات تجاری منطقه ای و جهانی آمادگی کامل دارد/ معاهدات منطقه‌ای و جهانی؛ فرصت بازآفرینی اقتصادی و شکل‌دهی مجدد ارتباطات اقتصادی کشور / الحاق به سازمان همکاری شانگهای و بهره مندی از تجارت آزاد، موتور توسعه بنادر کشور است 10 راهکار برای کاهش آلایندگی های دریایی افزایش ظرفیت جهانی بنادر و ترمینال ها با وجود تاخیر در روند تخلیه و بارگیری کالا تعمیر مادربردهای رادار ترما توسط مهندسان داخلی در بندر شهید رجایی عضویت ایران در سازمان شانگهای عامل جذب سرمایه ‌گذاری کشورهای عضو در بنادر شمالی است/ کاهش هزینه‌، افزایش حمل‌و‌نقل دریایی، جاذبه ترانزیتی و تجاری؛ اثرات همکاری با اعضای اصلی آغاز به کار دبیرخانه هیات رسیدگی‌ به تخلفات انضباطی دریانوردان/ استاندارد‌سازی حقوق کار در دریا/ انطباق بیشتر با اصل حاکمیت قانون در کشتی کشف حدود 10 تن محموله پودر آلومینیوم سرقتی در بندر امام(ره)
کانتینر،ظرفیت و کارایی بنادر،عملکرد،سازمان بنادر و دریانوردی
یک سیستم قفسه رباتیک جدید برای نگهداری و حمل و نقل کانتینرها در بنادر، دوره آزمایشی شش ماهه خود را با عملکردی بهتر از حد انتظار به پایان رسانده و آماده بهره برداری است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی به نقل از پورت استراتژی، شرکت DP World آزمایش سیستم نگهداری و انبار کانتینر با عنوان BOXBAY را در اولین مورد تاسیسات ساخته شده در بندر جبل علی تحت مدیریت DP World در دبی، با موفقیت به پایان رساند. 
از زمان راه اندازی این سیستم که می تواند 792 کانتینر را به طور همزمان در خود جای دهد، بیش از 63 هزار جابجایی کانتینری انجام شده است. عملکرد BOXBAY از نظر صرفه جویی انرژی، کارآمدی و سرعت، بهتر از میزان پیش بینی شده بوده و نتایج آزمایش فراتر از انتظارات نشان داده است.
رئیس گروه و مدیرعامل DP World  در این خصوص گفت: این آزمایش ثابت کرد که BOXBAY می تواند انقلابی در نحوه عملکرد بنادر و پایانه ها ایجاد کند؛ فناوری که تعریف شده به طرز چشمگیری ظرفیت و کارایی را در بنادر را افزایش می دهد و حمل و نقل کانتینری را پایدارتر می کند.
 سیستم BOXBAY یک پروژه سرمایه گذاری مشترک بین DP World و گروه تخصصی SMS مهندسی صنایع آلمان است که  کانتینرها را در قفسه های فولادی تا 11 طبقه نگهداری می کند. این مقدار سه برابر ظرفیت یک یارد معمولی بندری است که در آن کانتینرها مستقیماً روی هم چیده شده اند. این بدان معنی است که می توان تا 70 درصد، فضای اشغال شده یاردهای بندری راکاهش داد.
بر این اساس کانتینرها توسط جرثقیل های کاملا الکتریکی و خودکار که در سازه تعبیه شده اند به داخل و خارج قفسه ها در جایگاه خود جابجا می شوند. در این سیستم می توان به هریک از کانتینرها به صورت جداگانه و بدون نیاز به جابجایی کانتینرهای دیگر دسترسی داشت. علاوه بر این، کل سیستم به گونه ای طراحی شده که نیروی لازم به طور کامل توسط پنل های خورشیدی تعبیه شده برروی سقف تامین می شود. تغییرات انجام شده در طول آزمایش در مقایسه با طراحی اولیه سیستم، عملکرد را بهبود بخشیده و سرمایه گذاری مورد نیاز برای تاسیسات آینده را به میزان قابل توجهی کاهش داده است.

رسانه جدید

۸ شهریور ۱۴۰۰ ۱۲:۰۷
کد خبر : ۵۵,۱۹۸

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید