احداث موج شکن،طرح توسعه بندر کنگان،اسکله تجاری بندر دیر،بندر بوشهر،سازمان بنادر و دریانوردی
احداث موج شکن های طرح توسعه بندر کنگان و ایجاد ۲۰۰ متر اسکله تجاری بندر دیر توسط اداره کل بنادر و دریانوردی بوشهر دنبال می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، یکی از پروژه های بندر بوشهر، احداث موج شکن های طرح توسعه بندر کنگان است که از مطالبات جدی مردم بوده و تاثیر بسزایی  در صنعت دریانوردی منطقه و استان خواهد داشت.
این پروژه شامل اجرای موج شکن شرقی به طول ۱۳۵۰ متر طول و موج شکن غربی به طول ۴۴۰ متر طول و برچیدن ۲۰۰ متر طول موج شکن موجود است، همچنین اجرای راه آسفالتی روی موج شکن ها تهیه و نصب بولارد و روشنایی روی دو موج شکن اجرا خواهد شد. 
این پروژه با هزینه ای بالغ بر۱۶۵ میلیارد تومان در حال حال اجرا است که با اتمام آن مساحت حوضچه بندر کنگان از ۸ هکتار به ۳۶ هکتار و عمق دهانه از ۴ متر به ۶ متر  افزایش پیدا می کند.
دیگر پروژه اداره کل بندر بوشهر، احداث ساختمان اداری و آسایشگاه یگان حفاظت بنادر دیر و کنگان است که با مساحت ۲۸۵ متر مربع در یک طبقه و با اعتباری بالغ بر ۷ میلیارد تومان در حال انجام است.
همچنین فاز مطالعاتی پروژه احداث ۲۰۰ متر اسکله تجاری بندر دیر با اعتبار ۲۳۰ میلیون تومان به پایان رسیده و هم اکنون در حال انجام فرآیندهای اداری جهت انجام مناقصه است؛ این پروژه در مجموع شامل احداث۳۰۰ متر اسکله است که برای شناورهای تا ۲۰۰۰ تن طراحی شده است.
۲۴ شهریور ۱۴۰۰ ۱۱:۱۹
کد خبر : ۵۵,۳۴۹

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید