محمدباقر قالیباف ،رئیس مجلس شورای اسلامی،ز بندرامیرآباد،سازمان بنادر و دریانوردی
رئیس مجلس شورای اسلامی بر ضرورت اتخاذ سیاست یکپارچه، برخط و هوشمند توسط دستگاه‌های ذیربط در راستای تسریع در ترخیص کالاهای اساسی تاکید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، محمدباقر قالیباف که در صدر هیاتی متشکل از مسئولان تجاری و سیاسی استان و جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از اسکله ها و مناطق عملیاتی بندرامیرآباد بازدید کرد، اظهار داشت: اصالت اقتصادی و تجاری بندرامیرآباد، می‌تواند در شرایط حساس کنونی با جذب بازرگانان فعال، تکمله ای بر زنجیره تامین کالاهای اساسی کشور باشد.
رییس مجلس در این بازدید به ظرفیت های راهبردی بندرامیرآباد در حوزه دریای خزر و نقش موثر آن در پیشبرد نقشه راه اقتصادی کشور اشاره کرد و گفت: ضرورت دارد، دستگاه های مرتبط با ترخیص کالاهای اساسی کشور سیاست های یکپارچه، برخط و هوشمند داشته باشند.
وی یادآور شد: با تلاش و حضور میدانی نمایندگان عضو کمیسیون های تخصصی مجلس در ماه های اخیر و آسیب شناسی روند ترخیص کالاها، شاهد تسریع این موضوع و افزایش عرضه کالاها به بازار بوده ایم.
قالیباف، به اهمیت اسکله رو -رو ریلی بندرامیرآباد در مراودات بین المللی با کشورهای حوزه CIS و ایجاد تنوع صادرات کالا اشاره و بر استفاده از ظرفیت قرارگیری بندرامیرآباد در کریدور بین المللی شمال-جنوب جهت رونق تجارت و اقتصاد دریا محور کشور تاکید کرد.
گفتنی است، رئیس مجلس شورای اسلامی در سفر یک روزه خود به شهرستان بهشهر ، ضمن ادای احترام به مقام شامخ شهدای این شهر، از بندر امیرآباد بازدید کرد.
۲۵ شهریور ۱۴۰۰ ۱۴:۰۶
کد خبر : ۵۵,۳۶۰

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید