روانبخش بهزادیان، مدیرکل امور بندری، کالای اساسی،سازمان بنادر و دریانوردی
مدیرکل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی گفت: در 5 ماهه نخست 1400، بیش از 10 میلیون تن کالای اساسی از طریق بنادر وارد کشور شده است.
روانبخش بهزادیان در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی با تاکید بر اینکه یکی از مهم ترین اولویت دولت در شرایط فعلی، تامین کالاهای اساسی مورد نیاز مردم نظیر گندم، ذرت، جو، سویا، دانه های روغنی، برنج، شکر و روغن خوراکی است، گفت: با توجه به نیاز روزانه کشور به مصرف کالا های اساسی، ضرورت است تا این گونه کالاها پس از ورود به بنادر کشور، سریعا مراحل ترخیص را پشت سر بگذارند.
وی ادامه داد: مشکلات متعدد از جمله تامین و تخصیص ارز، عدم هماهنگی دستگاه های صادر کننده مجوز و مسئول در امر ترخیص و خروج کالا و... باعث شده تا حجم قابل توجهی از کالاهای اساسی در بنادر دپو شود.
 
رشد 15 درصدی ورود کالای اساسی از طریق بنادر
 
مدیرکل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه به رغم سختی های مرتبط با تحریم، توانسته ایم در پنج ماهه اول سال جاری بیش از 10 میلیون تن کالای اساسی از طریق بنادر کشور وارد کنیم که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 15 درصد رشد داشته است، گفت: در صورت عدم ترخیص به موقع، امکان فاسد شدن و خودسوزی بخشی از کالاهای اساسی وجود دارد.
وی افزود: ظرفیت نگهداری کالاهای اساسی در بنادر کشور شامل انبارها و سیلوهای نگهداری غلات حدود 6 میلیون تن است که به نظر می رسد بنادر با کل ظرفیت خود مشغول تخلیه و ترخیص کالاهای اساسی به داخل کشور هستند.
۲۷ شهریور ۱۴۰۰ ۱۰:۴۸
کد خبر : ۵۵,۳۷۹

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید