موانع حمل یکسره کالا از بندر امام رفع شود/ روند حمل کالاهای وارداتی و صادراتی از خوزستان تسریع می شود/ فرآیندهای کاذب و دست و‌پاگیر در حوزه های مدیریتی و قانونی باید شناسایی و رفع شود بزرگترین بنادر آفریقای جنوبی را بشناسید کارنامه درخشان سازمان بنادر در پایداری تجارت دریایی کشور و مدیریت تحریم/ تأکید بر مکانیزه‌سازی و ارتقای خدمات به ذینفعان/ برون‌سپاری خدمات دریایی با دقت و قوت پیگیری می‌شود استفاده از پهبادها برای مانتیور امنیت بندر آنتروپ نجات خلبان هواپیمای تفریحی توسط تیم جستجو و نجات دریایی بندر نوشهر حمل یکسره بیش از ۸ هزار تن کالای اساسی از بندر چابهار ورود کالای ملوانی به بندر خرمشهر ارتقاء ایمنی بنادر صیادی با تعامل سازمان بنادر و سازمان شیلات/ به‌روزرسانی جرایم قانون حفاظت از دریاها و رودخانه های قابل کشتیرانی در برابر آلودگی نفتی ظرفیت بنادر بازرگانی کشور 260 میلیون تن است/ بنادر ایران می‌تواند هاب‌ ترانشیپی منطقه شود رتبه بیست و ششم کشور در صید و صیادی جهان/ تحقق بومی‌سازی دانش پرورش ماهی در قفس
نگهداری کالاهای خطرناک،بنادر دنیا ، ایمنی،سازمان بنادر و دریانوردی
نمایندگان اپراتورهای جهانی حمل و نقل، انجمن بین المللی هماهنگی حمل و نقل بار (ICHCA)، و انجمن بین المللی کالاهای خطرناک اپراتورهای شناور(IVODGA) در تلاش هستند تا روش هاو دستورالعمل های ایمنی جدیدی را در زنجیره های تأمین جهانی پیاده کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی به نقل از مرین پرایم، انجمن بین المللی هماهنگی حمل و نقل بار و انجمن بین المللی کالاهای خطرناک اپراتورهای شناور تفاهم نامه ای را امضا کرده اند که بر اساس آن توافق شده است طرفین دستورالعمل های مشخصی برای جابجایی جهانی محموله های خطرناک ارائه دهند. 
با کار بر روی پروژه های مشترک، هر دو انجمن باید استانداردهایی را در زمینه مسائل ایمنی متعدد که بر حمل و نقل کالاهای خطرناک تأثیر می گذارد، تعیین کرده و قوانین موجود را بهبود بخشند.
ریچارد استیل؛ مدیرعامل انجمن بین المللی هماهنگی حمل و نقل بار در این خصوص گفت: فاجعه بزرگ در بندر بیروت در ماه آگوست سال گذشته، زنگ خطری برای همه کسانی بود که در حمل و نقل دریایی، نگهداری و توزیع مواد خطرناک در بنادر و پایانه ها دخیل هستند.
حوادث مشابه به نسبت نسبت کوچک تر، اما در عین حال خطرناک در سراسر زنجیره تامین به طور مکرر اتفاق می افتد. همکاری متقابل، انجمن بین المللی کالاهای خطرناک اپراتورهای شناور و انجمن بین المللی هماهنگی حمل و نقل بار، به منظور درک و اطمینان از اجرای اقدامات لازم برای جابجایی و نگهداری ایمن طیف وسیعی از کالاها با احتمال ایجاد انفجار، آتش سوزی و انتشار گازهای مضر و غیره خواهد بود.
انجمن بین المللی کالاهای خطرناک اپراتورهای اعلام کرد: هدف متقابل و مشترک دو سازمان، مشارکت مثبت در برقراری ارتباط روشن و کارآمد بین اعضای مربوطه و همه ذینفعان در زنجیره تأمین خواهد بود تا از خطرات احتمالی و مشابه در بنادر و پایانه ها جلوگیری شود.
بیش از 100 صد نفر در فاجعه بیروت در آگوست 2020 کشته و 4000 نفر نیز مجروح شدند؛ این انفجار ناشی از اشتعال نیترات آمونیوم بود که به طور غیر استاندارد در بندر بیروت نگهداری می شد.
۲۸ شهریور ۱۴۰۰ ۱۴:۴۹
کد خبر : ۵۵,۴۲۷
کلیدواژه ها: نگهداری کالاهای خطرناک،بنادر دنیا ، ایمنی،سازمان بنادر و دریانوردی

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید