رییس اداره کالای اساسی و فله مجتمع بندری امام خمینی(ره) خبر داد:
محمود حسین زاده،رییس اداره کالای اساسی و فله مجتمع بندری امام خمینی(ره)،واردات کالاهای اساسی، سازمان بنادر و دریانوردی
رییس اداره کالای اساسی و فله مجتمع بندری امام خمینی(ره) با اشاره به رشد ۲۲ درصدی واردات کالاهای اساسی و نهاده‌های دامی در شش ماه گذشته منتهی به شهریور امسال، اظهار داشت: طی نیمه نخست امسال، ۸ میلیون ۴۰۰ هزار تن کالا‌های اساسی و نهاده‌های دامی از طریق ۱۵۰ فروند کشتی اقیانوس پیما وارد بندر امام خمینی(ره) شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، محمود حسین زاده خاطر نشان کرد: در همین مدت، نزدیک به ۸ میلیون و ۳۰۰ هزارتن از این کالا‌ها به مقاصد مختلف کشور ارسال شده است و ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تن از انواع کالا‌های اساسی در انبار‌ها و مخازن بندر امام(ره) موجود است که رشدی ۴۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته را نشان می‌دهد.
رییس اداره کالای اساسی و فله مجتمع بندری امام خمینی(ره) گفت: در حال حاضر، ۱۲ فروند کشتی اقیانوس پیما در حال تخلیه بار هستند و نزدیک به ۳۲ فروند کشتی در لنگرگاه در انتظار نوبت هستند.
به گفته حسین‌زاده، به صورت روزانه  حدود ۵۰ تا ۶۰ هزار تن کالا در حال تخلیه و همین میزان هم در حال بارگیری است. از این حیث مشکلی وجود ندارد و کالا‌ها به‌صورت شبانه روزی در حال ورود و خروج هستند.
وی تاکید کرد: شهریورماه گذشته، رکورد بارگیری۷۲ هزار تن کالای اساسی، با ۲ هزار ۹۰۰ کامیون و ۱۰۹ واگن در تاریخ سازمان بنادر ثبت شده است که رکورد بی سابقه‌ای بوده است.
 
بارگیری کامیون‌ها در کمترین زمان ممکن و حداقل تشریفات
 
وی گفت: در حال حاضر مشکلی بابت ترخیص، بارگیری و ارسال کالا وجود ندارد و کل کامیون‌هایی که هم اکنون وارد بندر امام می‌شوند در کمترین زمان ممکن و حداقل تشریفات در حال بارگیری وارسال هستند. 
رییس اداره کالای اساسی و فله مجتمع بندری امام خمینی(ره) با بیان اینکه تاکنون ۷ میلیون و ۶۰۰ هزار تن کالای اساسی توسط ناوگان حمل و نقل جاده‌ای به مقاصد مختلف کشور ارسال شده است، گفت: طی همین مدت نزدیک به ۸۰۵ هزار تن از این کالاها توسط ناوگان حمل و نقل ریلی ارسال شده است که در بخش ریلی رشد حدود ۵ درصدی و در بخش جاده‌ای رشد ۱۴ درصدی داشته‌ایم.
 
تست منظم کرونا و اعمال پروتکل‌ها بهداشتی بر روی خدمه کشتی های ورودی 
 
رییس اداره کالای اساسی و فله مجتمع بندری امام خمینی(ره) با اشاره به اینکه حدود یک سال و نیم است که به خاطر شرایط کرونایی خدمه از کشتی‌ها خارج نمی‌شود، تاکید کرد: کشتی‌ها از آمریکای جنوبی، آسیا، اروپا وارد بندرگاه می‌شوند و کشتی‌ها قبل از اینکه پهلوگیری کنند، طبق پروتکل‌هایی، که وزارت بهداشت تهیه کرده است، در لنگرگاه و یا در کنار اسکله قبل از اینکه عملیات شروع شود، از خدمه آنها تست می‌گیرند و زمانی که تائیدیه وزارت بهداشت رسید عملیات تخلیه و بارگیری، شروع می شود.
۳۱ شهریور ۱۴۰۰ ۱۴:۵۷
کد خبر : ۵۵,۴۷۴

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید