موانع حمل یکسره کالا از بندر امام رفع شود/ روند حمل کالاهای وارداتی و صادراتی از خوزستان تسریع می شود/ فرآیندهای کاذب و دست و‌پاگیر در حوزه های مدیریتی و قانونی باید شناسایی و رفع شود بزرگترین بنادر آفریقای جنوبی را بشناسید کارنامه درخشان سازمان بنادر در پایداری تجارت دریایی کشور و مدیریت تحریم/ تأکید بر مکانیزه‌سازی و ارتقای خدمات به ذینفعان/ برون‌سپاری خدمات دریایی با دقت و قوت پیگیری می‌شود استفاده از پهبادها برای مانتیور امنیت بندر آنتروپ نجات خلبان هواپیمای تفریحی توسط تیم جستجو و نجات دریایی بندر نوشهر حمل یکسره بیش از ۸ هزار تن کالای اساسی از بندر چابهار ورود کالای ملوانی به بندر خرمشهر ارتقاء ایمنی بنادر صیادی با تعامل سازمان بنادر و سازمان شیلات/ به‌روزرسانی جرایم قانون حفاظت از دریاها و رودخانه های قابل کشتیرانی در برابر آلودگی نفتی ظرفیت بنادر بازرگانی کشور 260 میلیون تن است/ بنادر ایران می‌تواند هاب‌ ترانشیپی منطقه شود رتبه بیست و ششم کشور در صید و صیادی جهان/ تحقق بومی‌سازی دانش پرورش ماهی در قفس
رشد ٢٢ درصدی ورود کالاهای اساسی و نهاده‌های دامی نسبت به سال گذشته
رییس اداره کالای اساسی و فله مجتمع بندری امام خمینی(ره) گفت: طی نیمه نخست امسال ۸ میلیون ۴۰۰ هزار تن کالا‌های اساسی و نهاده‌های دامی توسط ۱۵۰ فروند کشتی اقیانوس پیما تاکنون وارد بندر امام خمینی شده است.
محمود حسین زاده، رییس اداره کالای اساسی و فله مجتمع بندری امام خمینی(ره) صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طی نیمه نخست امسال  تاکنون ۸ میلیون ۴۰۰ هزار تن کالا‌های اساسی و نهاده‌های دامی توسط ۱۵۰ فروند کشتی اقیانوس پیما وارد بندر امام خمینی(ره) شده است که رشد ۲۲ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد.
وی افزود: در همین مدت، نزدیک به ۸ میلیون و ۳۰۰ هزارتن از این کالا‌ها به مقاصد مختلف کشور ارسال شده است و ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تن از انواع کالا‌های اساسی در انبار‌ها و مخازن بندر امام خمینی(ره) موجود است که رشدی ۴۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته را نشان می‌دهد.
رییس اداره کالای اساسی و فله مجتمع بندری امام خمینی(ره) گفت: هم اکنون ۱۲ کشتی اقیانوس پیما در حال تخلیه بار هستند و نزدیک به ۳۲ فروند کشتی در لنگرگاه  بوده و ما به صورت روزانه  حدود ۵۰ تا ۶۰ هزار تن کالا در حال تخلیه و همین میزان هم در حال بارگیری داریم. از این حیث مشکلی نداریم و کالا‌ها به‌‍صورت شبانه روزی در حال ورود و خروج هستند.
حسین زاده افزود: طی شهریورماه، رکورد بارگیری با ۷۲ هزار تن کالای اساسی را در تاریخ سازمان بنادر ثبت کردیم آنهم با ۲ هزار ۹۰۰ کامیون و ۱۰۹ واگن که رکورد بی سابقه‌ای بوده است.
وی گفت: در حال حاضر مشکلی بابت ترخیص، بارگیری و ارسال کالا وجود ندارد و کل کامیون‌هایی که هم اکنون وارد بندر امام می‌شوند در کمترین زمان ممکن و حداقل تشریفات در حال بارگیری وارسال هستند. 
حسین زاده با بیان اینکه تاکنون ۷ میلیون و ۶۰۰ هزار تن کالای اساسی توسط ناوگان حمل و نقل جاده‌ای به مقاصد مختلف کشور ارسال شده است،گفت:  طی همین مدت نزدیک به ۸۰۵ هزار تن از این کالاها توسط ناوگان حمل و نقل ریلی ارسال شده است که در بخش ریلی رشد حدود ۵ درصدی و در بخش جاده‌ای رشد ۱۴ درصدی داشته‌ایم.
رییس اداره کالای اساسی و فله مجتمع بندری امام خمینی(ره) با اشاره به اینکه حدود یک سال و نیم است که بخاطر شرایط کرونایی خدمه از کشتی‌ها خارج نمی‌شود، تاکید کرد: کشتی‌ها از آمریکای جنوبی آسیا، اروپا وارد بندرگاه می‌شوند و کشتی‌ها قبل از اینکه پهلوگیری کنند، طبق پروتکل‌هایی که وزارت بهداشت برایمان تهیه کرده است یا در لنگرگاه و یا در کنار اسکله قبل از اینکه عملیات شروع شود از خدمه آنها تست می‌گیرند و زمانی که تائیدیه وزارت بهداشت به دست ما رسید عملیات را شروع می‌کنیم.
۳۱ شهریور ۱۴۰۰ ۱۰:۵۱
کد خبر : ۵۵,۴۸۰
کلیدواژه ها: بندر امام خمینی، کالای اساسی، محمود حسین زاده، اداره کالای اساسی، مجتمع بندری امام خمینی، کشتی اقیانوس پیما

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید