تخلیه و بارگیری، فرآورده‌های نفتی در بندر امام(ره)،سازمان بنادر و دریانوردی
به دنبال تخلیه و بارگیری بیش از 976 هزار تن فرآورده‌های نفتی در شش ماهه نخست سال جاری در پایانه‌های نفتی بندرامام(ره)، نزدیک به 500 هزار از این نوع کالا از مبدأ بندرامام‌(ره) ترانزیت شد که بیش از 336 درصد رشد را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، در نیمه نخست سال جاری بیش از 976 هزار تن در مجتمع بندری امام خمینی(ره) از طریق رویه‌های ترانزیت، صادرات و واردات تخلیه و بارگیری شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل  143 درصد رشد را نشان می دهد.

 رشد 23 درصدی تخلیه و بارگیری انواع کالا در بندرامام(ره)

22 میلیون و 835 هزار و 333 تن انواع کالای نفتی و غیرنفتی در شش ماهه نخست سال جاری در مجتمع بندری امام خمینی(ره)، تخلیه و بارگیری شد که این عدد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد۲۳ درصدی داشته است.  در نیمه نخست سال جاری  بیش از 71 هزار TEU  کالای کانتینری تخلیه و بارگیری شده است.

با پهلوگیری 160 فروند کشتی حامل کالای اساسی در مدت یاد شده بیش از 9 میلیون تن انواع کالای اساسی در این بندر بزرگ تجاری تخلیه شده که 24 درصد رشد نسبت مدت مشابه سال گذشته را نشان می‌دهد.

 قریب به 10 میلیون تن انواع کالاهای اساسی در شش ماهه نخست سال جاری از مبدأ بندرامام‌(ره) وارد کشور شده است که 70 درصد از سهم کالاهای اساسی وارداتی به کشور را تشکیل می‌دهد.

از عمده‌ترین کالاهای اساسی می‌توان به ذرت، کنجاله‌ سویا، دانه روغنی و شکر به میزان 9 میلیون و 696 هزار تن از اشاره کرد که در نیمه نخست سال جاری در بندرامام خمینی(ره) تخلیه شده است و 21 درصد رشد را به مدت مشابه در سال گذشته نشان می‌دهد.
 9 میلیون و 588 هزار تن کالاهای اساسی از بندر امام(ره) به اقصی نقاط کشور ارسال شده که این امر حاکی از رشد 17 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل است؛ بیش از 8 میلیون و 654 هزار تن از این میزان از طریق ناوگان جاده ای و بیش از 933 هزار تن با استفاده از ناوگان ریلی ارسال شده است که به ترتیب رشد 18 و 12 درصدی را نشان می‌دهد.

یادآور می‌شود همجواری مجتمع بندری امام خمینی(ره) با کشورهای حاشیه خلیج فارس و برخورداری از پسکرانه بندری برخوردار از شبکه مواصلاتی گسترده جاده ای با مرزهای غربی کشور موجب شده این بندر مسیر ترانزیتی مساعدی برای انتقال فرآورده های نفتی به شمار آید.

۲۷ مهر ۱۴۰۰ ۱۰:۳۰
کد خبر : ۵۵,۶۷۱

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید