سوخت کم‌سولفور نیم درصد برای ناوگان ملی دریایی تامین شد/ برنامه‌ریزی برای توسعه ساحل و فراساحل سوخت‌رسانی در بندر سلخ در جزیره قشم بیانیه سازمان بنادر درباره توقیف بار کشتی ایرانی در آب‌های یونان/ اقدام یونانی‌ها؛ دزدی دریایی و برخلاف موازین بین‌المللی است/ دولت یونان فورا به تعهدات بین‌المللی خود عمل کند زیرساخت بانکرینگ در بندر چابهار ایجاد می‌شود/ توزیع روزانه ۱۲۰۰ تن سوخت‌ کم‌سولفور به ناوگان ملی از سایت بندر شهید رجایی آمادگی بندر تیاب برای جذب سرمایه گذار جهت احداث انبارهای نگهداشت کالا / ساخت اسکله چند منظوره بندر سیریک درحال اتمام است ضرورت تسهیل تردد کشتی‌های با پرچم ایران به تمامی بنادر روسیه/ تسریع در راه‌اندازی خط منظم کشتیرانی رو-رو بین بنادر روسیه و بنادر شمالی ایران/ اعلام آمادگی ایران برای سرمایه گذاری در خرید و ساخت کشتی برای فعالیت در خزر روسیه و‌ ایران برای توسعه همکاری دریایی مصمم هستند/ حداکثر بار از دریای خزر باید به بنادر ایران برسد/ لزوم عمیق‌سازی دریای خزر برای افزایش حمل‌ونقل دریایی اولین سالگرد تدفین شهیدان گمنام در بندر شهید رجایی برگزار شد کاهش ۲ میلیون تنی کالای اساسی انباشته در بندر امام خمینی(ره)/ خروج کالا از بندر امام با سرعت در حال انجام است برنامه سازمان بنادر برای مقابله با کرونا و بیماری‌های عفونی در بنادر و روی کشتی در سال ۱۴۰۱/ تداوم نظارت و کنترل شیوع بیماری‌های عفونی در بنادر بازرگانی و مسافری امضای ۱۲ سند همکاری در حوزه های مختلف بین ایران و عمان
محسن رضایی،معاون اقتصادی رئیس جمهور ،بندر امام(ره)،سازمان بنادر و دریانوردی
معاون اقتصادی رئیس جمهور تاکید کرد: ضرورت دارد، روند حمل کالاهای وارداتی و صادراتی از خوزستان تسریع پیدا کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، محسن رضایی در حاشیه بازدید از مجتمع بندری امام خمینی(ره) و در نشست مشترک استاندار خوزستان، مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان و مدیران دستگاه های اجرایی استان، اظهارداشت: ضرورت دارد، روند حمل کالاهای وارداتی و صادراتی از خوزستان تسریع پیدا کند، در این بین، موانع مربوط به حمل یکسره کالاهای اساسی وارداتی از بندر امام(ره) به مبادی مصرف باید رفع و در این دولت محقق شود.
 
انتظار می رود که برنامه‌ریزی‌ها به سمت حمل یکسره کالا به مبادی مصرفی صورت گیرد
 
وی ادامه داد: از متولیان حوزه دریایی، خواسته می‌شود تا برنامه‌های کاربردی خود برای بهره‌وری و تحقق چشم انداز تعیین شده جهت انجام حمل یکسره کالا را بیان کنند؛ از مسولان مربوطه خواسته می شود، در کنار ارائه برنامه های خود، زمان تحقق آنها را نیز برآورد و اعلام کنند. 
معاون اقتصادی رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه تسهیل در ورود و خروج کالا از مرزها و بنادر استان اهمیت بسزایی دارد، افزود: انتظار می رود که برنامه‌ریزی‌ها به سمت حمل یکسره کالا به مبادی مصرفی صورت گیرد؛ در عین حال ذخیره‌سازی بخشی از کالاهای اساسی وارداتی در محل بندر نیز باید مورد توجه قرار گیرد. 
رضایی با بیان اینکه ضرورت دارد، شرایط ذخیره سازی در محل بندر امام(ره) از وضعیت بهتری برخوردار شود، گفت: تلاش می‌شود بعد از بررسی‌های صورت گرفته، فرآیندهای کاذب در حوزه های مختلف مدیریتی و قانونی شناسایی و رفع شود.
 
تاخیر در تخلیه کالاها باعث افزایش قیمت می شود
 
معاون اقتصادی رئیس جمهوری گفت: با توجه به اینکه حجم قابل توجهی از محصولات صنایع پتروشیمی از بندرامام خمینی(ره) صادر می شود، این بندر نقش ارزنده ای در ارزآوری کشور ایفا می‌کند.
وی ادامه داد: باید توجه داشت که تحریم های داخلی برای تسهیل فعالیت‌های اقتصادی کشور دشواری‌های جدی را ایجاد کرده است که در صورت رفع تحریم های خارجی، امکان کاهش مشکلات موجود محقق نمی‌شود.
رضایی با بیان اینکه برخی مجوزها در روند تخلیه کالاهای اساسی با یکدیگر متناقض هستند، گفت: روند پیگیری این مجوزها باعث تاخیر در تخلیه کالاهای وارداتی اساسی از کشتی‌ها می‌شود.
معاون اقتصادی رئیس جمهوری خاطرنشان کرد: تاخیر در تخلیه کالاها باعث افزایش قیمت و تورم کالاها در داخل کشور می شود. 
وی یادآورشد: همچنین این تاخیر در صادرات کالاهای تولیدی کشور نیز باعت تحمیل هزینه های تجاری برای بازرگانان می شود و این موضوع امکان رقابت آنها نسبت به رقبای خارجی خود کاهش می‌دهد.
 
بخشی از ظرفیت بنادر به صادرات اختصاص پیدا کند
 
صادق خلیلیان؛ استاندار خوزستان نیز اظهار داشت: تسریع در اجرای برنامه‌های توسعه‌ای بنادر خوزستان ضروری است؛ از سویی استفاده از ظرفیت های بنادر خوزستان در امر صادرات باید بیش از گذشته مورد استفاده قرار گیرد. 
وی یادآورشد: در حال حاضر بخش حمل و نقل جاده ای کالا در کشور و استان خوزستان گران است، در صورتی که حمل و نقل ریلی و از طریق کشتی هزینه فعالیت های تجاری را کاهش خواهد داد. 
گفتنی است معاون اقتصادی رئیس جمهور،  زنجیره جابجایی کالاهای اساسی، فرآیند خروج و ترخیص کالاهای اساسی، ظرفیت های بندری و همچنین رفع موانع تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی مجتمع بندری امام(ره) را بررسی کرد.
۲۳ مهر ۱۴۰۰ ۱۵:۵۸
کد خبر : ۵۵,۷۳۰

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید