انتقاد از استمرار اقدامات غیرمنصفانه و محدودیت‌زای آمریکا علیه حمل‌و‌نقل دریایی ایران/ تشریح اقدامات مهم سازمان بنادر برای مقابله با کرونا طی 2 سال اخیر/ ایران هر گونه اقدام تهدید کننده ایمنی و امنیت دریانوردی را محکوم می کند آغاز اجلاس سی و دوم مجمع سازمان بین المللی دریانوردی / تصویب بودجه، افزایش اعضای شورا و اصلاح ساختار آیمو مهمترین دستور کار داکینگ همزمان دوشناور در سرسره تعمیراتی بندر شهیدرجایی چین؛ دارای بزرگترین ناوگان دریایی از نظر ارزش مالی تشدید سختگیری ها در بنادر کشور برای کنترل شیوع کرونا/ پهلوگیری کشتی ها در بنادر به شرط رعایت پروتکل های بهداشتی نجات جان 4 سرنشین قایق غیر مجاز در آب های بندر تیاب آتش نشانی بندر نوشهر؛ موفق به کسب رتبه برتر در بین بنادر سراسر کشور شد سوخت آمونیاک و متانول برای موتور کشتی ها تا سال 2025 اعلام عملکرد ۸ ماهه بندرلنگه و بنادر غرب هرمزگان/ رشد ۱۱۸ درصدی تخلیه و بارگیری و ۲۸۰ درصدی صادرات کالاهای نفتی و غیرنفتی تشریح مزایای فوق‌العاده شناورهای رو-رو/ ایجاد بیشترین نفع اقتصادی در زمینه حمل و نقل/ ضرورت خرید شناورهای رو-رو توسط خطوط کشتیرانی
معاون اقتصادی رئیس جمهور در بازدید از بندرامام خمینی(ره):
حمل یکسره کالاهای اساسی از بنادر در این دولت باید محقق شود
محسن رضایی معاون اقتصادی رئیس جمهور طی سفر خود خوزستان، ضمن بازدید از مجتمع بندری امام‌خمینی(ره)، فرآیند خروج و ترخیص کالاهای اساسی از این مجتمع بزرگ بندری را با حضور استاندار ویژه خوزستان و مدیران دستگاه های اجرایی بررسی کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانودی استان خوزستان، در نشست مشترک معاون اقتصادی رئیس جمهور و استاندار ویژه خوزستان با مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان و مدیران دستگاه های اجرایی استان خوزستان ذیربط در زنجیره جابجایی کالاهای اساسی، چگونگی و تمهیدات اتخاذ شده در تسریع خروج کالاهای اساسی و چالش‌های در این فرآیند مورد بررسی قرار گرفت.

معاون اقتصادی رئیس جمهوری اظهارداست: سفر امروز به منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) به منظور بررسی ظرفیت های بندری و همچنین رفع موانع تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی به داخل کشور انجام شده است.

محسن رضایی با اشاره به اینکه روند حمل کالاهای وارداتی و صادراتی از خوزستان باید تسریع یابد، گفت: در این بین، موانع مربوط به حمل یکسره کالاهای اساسی وارداتی از بندر امام خمینی(ره) به مبادی مصرف باید رفع و در این دولت محقق شود.

  وی ادامه داد: از متولیان این حوزه، خواسته می‌شود تا برنامه‌های کاربردی خود برای بهره‌وری و همچنین تحقق چشم انداز تعیین شده جهت انجام حمل یکسره کالا را بیان کنند.

رضایی افزود: از مسولان مربوطه خواسته می شود، در کنار ارائه برنامه های خود، زمان تحقق آنها را نیز برآورد و اعلام کنند.

معاون اقتصادی رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه تسهیل در ورود و خروج کالا از مرزها و بنادر استان امر با اهمیتی محسوب می شود افزود: انتظار می رود که برنامه‌ریزی‌ها به سمت حمل یکسره کالا به مبادی مصرفی صورت بگیرد؛ در عین حال ذخیره‌سازی بخشی از کالاهای اساسی وارداتی در محل بندر نیر باید مورد توجه قرار گیرد.

رضایی تصریح کرد: این درحالی است که باید شرایط ذخیره سازی در محل بندر امام خمینی(ره) از وضعیت بهتری برخوردار شود.

معاون اقتصادی رئیس جمهوری تاکید کرد: برنامه‌ریزی این دولت در حوزه کالاهای وارداتی به کشور، تحقق حمل یکسره از بندر تا محل مصرف است که باید با جدیت دنبال و پیگیری شود.

رضایی خاطرنشان کرد: موانع این امر باید بصورت کارشناسی و کاربردی مورد بررسی قرار گیرد.

وی در خصوص رویه‌های طولانی در ترخیص کالاهای وارداتی به بندر امام خمینی(ره) اشاره کرد و گفت: تلاش می‌شود بعد از بررسی‌های صورت گرفته، فرایندهای کاذب در حوزه های مختلف مدیریتی و قانونی شناسایی و رفع شوند.

معاون اقتصادی رئیس جمهوری تاکید کرد: باید توجه داشت که موصوع تسهیل در روند صادرات کالا نیز باید تسریع یابد و این موضوع نیز از اهمیت بسیار بالایی برخودار است.

۲۴ مهر ۱۴۰۰ ۱۱:۱۱
روابط‌عمومی |
کد خبر : ۵۵,۷۵۶
Loading

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید