عبدالکریم جمیری،نماینده مجلس، تجارت دریایی و بندری،سازمان بنادر و دریانوردی
نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه توسعه تجارت دریایی و بندری ایران با سایر کشورهای دنیا امری ضروری است، گفت: در ابتدا باید به توانمندی های داخلی در راستای توسعه دریایی و بندری کشور توجه ویژه داشته باشیم.
عبدالکریم جمیری در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینکه در حوزه دریایی و بندری از توانایی مطلوبی به ویژه در حوزه نیروی انسانی برخوردار هستیم، اظهار داشت: به آینده حوزه دریایی و بندری امیدوار هستیم و بدین جهت باید به توانمندی های داخلی توجه ویژه ای داشته باشیم.
وی ادامه داد: ضرورت دارد، شرایط را به گونه ای در حوزه دریایی و بندری پیش ببریم که سایر کشورها بدانند که ایران نیازمند و وابسته نیست و به این ترتیب از سوی آنها دست نیاز به سمت ما دراز شود.
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم ارتباط متوازن در حوزه تجارت جهانی، عنوان کرد: ارتباط تجاری با سایر کشورهای دنیا باید دوطرفه و منطقی باشد و اینگونه منافع ایران در این تعاملات حفظ شود.
جمیری با اشاره به اینکه بیش از 80 درصد حمل و نقل در جهان و بیش از 90 درصد در ایران از مسیر دریا صورت می گیرد، بیان کرد: با توجه به ظرفیت های دریایی و بندری کشور باید بتوانیم با مدیریت کارآمد شرایط را به سود خود رقم بزنیم و برای سایر کشورها وابستگی ایجاد کنیم.
وی با اشاره به اینکه در ابتدا نگاه به حوزه دریایی و بندری باید بر مبنای توان داخلی باشد، گفت: به جای تمرکز به خارج از کشور، در حوزه دریایی و بندری باید در ابتدای امر به توان داخلی توجه داشته باشیم و پس از آن نیم نگاهی به رفع نیازهای خود از سایر کشورها بیاندازیم.
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه شرایط حوزه دریایی و بندری کشور به گونه ای است که امیدواریم با استفاده از تمام ظرفیت ها بتوانیم شاهد توسعه اقتصاد ایران باشیم، عنوان کرد: فرصت های خدادادی کشور در این بخش مهم ترین مساله ای است که نباید از آن غافل شد و با توجه به موقعیت جغرافیایی بی نظیر ایران و ظرفیت های ویژه ای که در حوزه دریایی و بندری داریم، باید تجارت دریایی و بندری خود را با دنیا توسعه بخشیم.
۲۸ مهر ۱۴۰۰ ۱۱:۲۶
کد خبر : ۵۵,۸۷۷

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید