عملیات خارج سازی 6فروند مغروقه آبراه اروند و خور موسی آغاز شد
مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر از آغاز عملیات خارج سازی 6 فروند مغروقه در آبراه اروند و خور موسی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر، نوراله اسعدی ضمن اعلام این خبر گفت: پروژه خارج‌سازی 5 فروند مغروقه در آبراه اروند و یک فروند در خور موسی   با   اعتباری بالغ بر 1190 میلیارد ریال  در حال انجام است.

وی اظهار داشت: قرار داد این  پروژه توسط سازمان بنادرو دریانوردی  با قرار گاه خاتم الانبیا منعقد شده و اعتبار این پروژه از محل منابع و اعتبارات داخلی سازمان بنادر و دریانوردی است.  

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر در ادامه اظهار امیدواری کرد: با خارج سازی این تعداد  مغروقه  شاهد افزایش ضریب ایمنی و کاهش ریسک تردد در آبراه اروند و خور موسی و تردد کشتی های با تناژ بالا باشیم.

اسعدی مراحل عملیات خارج سازی مغروقه ها را  ساید اسکن و شناسایی موقعیت مغروقه، عملیات غواصی، گل شویی، لایروبی محدوده اطراف مغروقه و برشکاری زیر آب در صورت نیاز، بیرون کشیدن لاشه مغروقه از آب و حمل آن تا محل نگهداری در بندرخرمشهر عنوان کرد.

خاطر نشان میشود: پس از جنگ تحمیلی تاکنون، تعداد ۱۸۰ فروند مغروقه در آبراه اروند و رودخانه کارون خارج سازی شده است و خارج سازی مغروقه ها  با تلاش شبانه روزی کارشناسان و متخصصان بندرخرمشهر همچنان ادامه دارد.
۲۸ مهر ۱۴۰۰ ۲۰:۰۹
روابط عمومی |
کد خبر : ۵۵,۸۸۴

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید