محمدرضا اله یار، عضو هیأت عامل و معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی، سازمان بنادر و دریانوردی
عضو هیات عامل و معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی آخرین وضعیت فاز سوم طرح توسعه مجتمع بندری شهیدرجایی‌ را تشریح و اقدامات اجرایی این پروژه تا پایان سال جاری را اعلام کرد.
محمدرضا اله یار در گفت‌و‌گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، در رابطه با آخرین وضعیت فاز سوم طرح توسعه مجتمع بندری شهیدرجایی‌، اظهار داشت: در تیر ماه سال جاری یک پست اسکله به طول 400 متر، محوطه و پسکرانه ترمینال کانتینری به مساحت 31 هکتار و برخی از ساختمان‌های پشتیبانی، پست‌های برق شماره 1 و 2، سردر و گیت ورودی و خروجی و پارکینگ مسقف تکمیل و افتتاح شد. 
وی تصریح کرد: در ادامه روند اجرایی پروژه فاز سوم طرح توسعه مجتمع بندری شهیدرجایی، پست دوم اسکله کانتینری متناسب با شناور طرح تا متراژ 900 متر شامل اجرای عملیات بتن ریزی عرشه اسکله، تکمیل عملیات لایروبی پای اسکله و حوضچه، نصب ملحقات اسکله با پیشرفت فیزیکی 94 درصد و همچنین اراضی متناظر در پسکرانه به مساحت 44 هکتار شامل تکمیل عملیات بلوک چینی محوطه و نیز تکمیل عملیات اجرای ساختمان‌ها و تاسیسات مرتبط با محدوده پروژه با پیشرفت فیزیکی 80، مجموعه اقداماتی است که تا پایان سال 1400 مدنظر قرار می گیرد.
معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی به برگزاری جلسات با نمایندگان شرکت مرتبط به منظور مطالعات ناوبری و مانور شناور طرح اشاره کرد و گفت: آمادگی مشاور در ارائه نتایج اولیه این مطالعات در آذر ماه سال جاری اعلام شده است.
اله یار در خصوص طرح توسعه اسکله‌های نفتی مجتمع بندری شهیدرجایی، اظهار داشت: آماده‌سازی سازه (بخش سیویل) 3 پست اسکله نفتی و آماده سازی یک خط لوله انتقال و یک دستگاه بازوی بارگیری در تیر ماه سال 1400 صورت پذیرفت.
وی افزود: تکمیل خطوط انتقال و نصب باقیمانده بازوهای بارگیری و سازه استقرار پایپ رک جهت انتقال تا پایان سال جاری برنامه ریزی شده است.
۱ آبان ۱۴۰۰ ۱۳:۱۶
کد خبر : ۵۵,۸۹۷

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید