علیرضا محمدی کرجی‌ران، مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان ،فرآورده‌ نفتی،تخلیه و بارگیری،سازمان بنادر و دریانوردی
از ابتدای سال تا پایان مهرماه، 17 میلیون و 300 هزارتن انواع فرآورده‌ نفتی از بندر خلیج‌فارس تخلیه و بارگیری شده
که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد 6 درصدی داشته است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، علیرضا محمدی کرجی‌ران؛ مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اشاره به صادرات فرآورده‌های نفتی از بندر خلیج‌فارس از ابتدای سال تا پایان مهر، اظهار داشت: در مدت یادشده در بخش قیر 917 هزار تن صادرات به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 25 درصد افزایش داشته است.
مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی میزان تخلیه و بارگیری انواع فرآورده نفتی‌ را از ابتدای سال تا پایان مهرماه 17 میلیون و 300 هزارتن اعلام کرد و گفت: در این بخش نیز رشد  6 درصدی به ثبت رسیده است.
وی اظهارداشت: طی این مدت 713 فروند شناور در بندرنفتی خلیج فارس پهلودهی شده‌اند که از این میزان 275 فروند شناور ویژه حمل قیر، 49 فروند شناور حمل بنزین وشناورهای باقیمانده، دیگر  فرآورده‌های نفتی را حمل کرده اند.
شایان ذکر است، بندر نفتی خلیج فارس به عنوان زون نفتی منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی با هدف افزایش سهم کشور از بازار بانگرینگ، صادرات، واردات و ترانزیت فرآورده‌های نفتی در خلیج فارس و دریای عمان درحال فعالیت بوده و مهم‌ترین و بزرگترین بندر نفتی زیر مجموعه سازمان بنادر ودریانوردی است.
۲ آبان ۱۴۰۰ ۰۸:۳۸
کد خبر : ۵۵,۹۰۱

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید