خطوط کشتیرانی، پهلوگیری کشتی ها،بنادر ژاپن،سازمان بنادر و دریانوردی
خطوط کشتیرانی NYK ژاپن با همکاری شرکت Trelleborg Marine Systems (TMS) یک سیستم پهلوگیری جدید برای کشتی ها در بنادر معرفی کرده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی به نقل از پورت تکنولوژی، سیستم پهلوگیری جدید که با عنوان DynaMoor شناخته می شود عمدتاً برای کشتی‌های فله‌ بر طراحی شده است؛ این سیستم کشتی‌ها را قادر می‌سازد تا با امنیت بیشتر در یک بندر پهلو بگیرند.
شناورها و کشتی ها معمولاً با اتصال طناب و بست از کشتی به اسکله در بنادر پهلو می گیرند. اما کشتی ها اغلب در طول فرآیند پهلوگیری کاملاً ثابت نمی مانند و توسط امواج دریا در حرکت هستند. 
زمانی که طناب ها و فندرها (ضربه گیرهای نصب شده بر روی اسکله) مانند فنر عمل می کنند، لرزش و تکان های بدنه می تواند تشدید شود؛ افزایش تکانه های بدنه کشتی می تواند عملیات تخلیه و بارگیری را مختل کرده و در نتیجه باعث کاهش راندمان عملیات بندری شود.
ثابت نگه داشتن کشش طناب های پهلوگیری در کاهش لرزش بدنه موثر است. با این حال این امر در بنادر ژاپن چندان محقق نشده زیرا تنظیم کشش طناب ها از کشتی دشوار است و برای تنظیم کشش از خشکی نیز به امکانات در مقیاس بزرگ نیاز است. علاوه بر این، با بزرگ‌تر شدن اندازه کشتی‌ها در سال‌های اخیر، مشکل تکان های بدنه به معظلی در زمینه  ایمنی و کارایی عملیات بندری تبدیل شده است.
سیستم DynaMoor را می توان بر روی اسکله نصب و از طریق اتصال های پهلوگیری به کشتی متصل شود. DynaMoor کشش طناب پهلوگیری را تنظیم می کند و با استفاده از یک دمپر هیدرولیک کنترل شده الکترونیکی آن را ثابت نگه می دارد.
انتظار می رود معرفی DynaMoor باعث ایمن تر و کارآمدتر شدن عملیات بندری باشد؛ همچنین انتظار می‌رود که این سیستم به کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای در سراسر زنجیره تامین، از جمله انتشار گازهای گلخانه‌ای از کشتی‌های پهلو گرفته در بندر کمک کند.

رسانه جدید

۵ آبان ۱۴۰۰ ۱۱:۵۵
کد خبر : ۵۵,۹۲۵

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید