20 میلیارد دلار طی 4 سال در پروژه‌های ریلی و بندری سرمایه گذاری می شود/ سیاست راهبردی وزرات راه برای استفاده از ظرفیت ترانزیتی و لجستیکی کشور نگرش نهادها و سازمان‌ها باید از اقتصاد زمینی به اقتصاد دریامحور تغییر کند/ سیاست جدی مجلس برای پررنگ کردن نقش دریا در برنامه هفتم و بودجه ۱۴۰۲ صنعت دریایی کشور، هرگز، حرکت رو به عقب نداشته است/ برنامه‌ریزی برای به‌کارگیری تکنولوژی‌های جدید در لجستیک و هوشمندسازی بنادر وضعیت دریایی کشور با قانون مدیریت خدمات کشوری منجمد شده است/ مشکل نیروی انسانی حوزه دریایی در برنامه هفتم توسعه و قانون بودجه 1402 حل شود/ سازمان بنادر به عنوان محور دریایی باید اختیار عمل داشته باشد اقتدار آینده کشورها به مدیریت دریا، بستگی دارد/ امنیت غذایی به امنیت دریا گره خورده است ضروت حمایت ویژه دولت و مجلس از مقوله دریا/ اقتصاد دریایی، گره گشای اقتصاد کشور است/ روی ایجاد بندر راهبردی جاسک تمرکز کنیم توسعه دریانوردی می‌تواند اقتصاد ایران را به ثبات برساند/ نیروی متخصص و نوسازی ناوگان ۲ عامل اصلی توسعه دریانوردی کشور/ دریانوردی زودبازده‌ترین مسیر سرمایه گذاری در اقتصاد دنیا است با حضور وزیر راه و شهرسازی از دریاییان نمونه کشور قدردانی شد/ اسامی 42 دریایی نمونه در سال 1401 یک افسر ارشد دریایی کشور : دریانوردی؛ شغلی مقدس، سخت و مظلومانه است/ توسعه ناوگان حمل‌ و نقل دریایی، موقعیت دریانوردی کشور را ارتقاء می‌بخشد تخلیه و بارگیری 23 میلیون تن کالای نفتی و غیرنفتی در بندر امام (ره) / افزایش 65 درصدی ترانزیت خارجی، 57 درصدی ترانشیپ و 27 درصدی کابوتاژ در بندر امام خمینی طی بازه زمانی شش ماهه
دادستان کل کشور در جلسه بررسی تسریع خروج کالاهای اساسی از بندر امام خمینی(ره):
تلاش‌های ستودنی برای تخلیه و تسریع کالاهای اساسی در بندرامام خمینی(ره)
حجت الاسلام و المسلمین منتظری دادستان کل کشور در جلسه برسی و تسریع در ترخیص کالاهای اساسی از بندر امام خمینی(ره) با اشاره به کارها و‌تلاش‌های خوبی که در مجتمع بندری امام خمینی(ره) برای تخلیه و تسریع در خروج کالاهای اساسی می شود، اظهار داشت: بندر امام خمینی(ره) یکی از مهم‌ترین بنادر کشور در تامین کالاهای اساسی است.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری  در ادامه افزود: بخشی از مسائلی که در این جلسه عنوان شد،در همین شهر یا استان قابل حل است بعضی دیگر باید در مرکز تصمیم گیری شود بخشی از مطالب مربوط به سازمان املاک تملیکی هست که در ان سازمان پیگیری می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: یکی از مسائل مهم یکپارچه‌سازی سامانه‌هایی است که در حوزه واردات، صادرات، توزیع و نیروی انتظامی است که می‌توانند مکمل یکدیگر باشند تا بسیاری از مشکلات برطرف شود. این یکی از وظایف و‌ تکالیف مهم بین دستگاه قضایی و اجرایی است.

دادستان کل کشور تصریح کرد: ما باید اقداماتمان به گونه‌ای باشد تا مانع  از تحقق جرم شود. ما بخش قابل توجهی از کارمان مربوط به مشکلات صاحبان تجارت و کسب و کار است. ما برای اینکه مشکلات اقتصادی حل شود باید دست به دست یکدیگر بدهیم تا این مشکلات حل شود. امروز در جنگ اقتصادی شدید هستیم امروز کشور نیاز به کار جهادی همانند دوران جنگ تحمیلی دارد.

۶ آبان ۱۴۰۰ ۰۹:۵۶
روابط‌عمومی |
کد خبر : ۵۵,۹۵۳
Loading

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید