مطالعات تفصیلی مدیریت بحران و پدافند غیر عامل بندر چابهار نهایی شد تعلیق مجوز شرکت گلنکور سنگاپور برای بانکرینگ کاهش 50 درصدی سوانح دریایی در پهنه آبی شرق هرمزگان تصویب آمایش سرزمین مبتنی بر طرح‌‌های توسعه اقتصادی کشور در دریا، سواحل، بنادر و آب‌های مرزی در مجمع تشخیص مصلحت نظام/ استقرار واحدهای اقتصادی، صنعتی و جمعیتی متناسب در سواحل جنوب کشور رشد 115 درصدی ترانزیت کالا از طریق بندرامیرآباد / تشکیل کارگروه تخصصی افزایش جذب کالا و تسهیل فرآیندها در بندر هوشمندسازی فرآیند مدیریت مصرف برق در بندر امام(ره) تعمیر یک شناور خدماتی در بندر بوشهر توسط متخصصان داخلی پیام مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی به مناسبت 26 مرداد، سالروز بازگشت آزادگان سرافراز به میهن اسلامی نشست مدیرکل و‌مدیران بنادر و دریانوردی هرمزگان با استاندار/ طرح‌های سرمایه‌گذاری سازمان بنادر در هرمزگان نقش کلیدی در توسعه اقتصاد ملی و معیشت ساحل نشینان دارد برگزاری نشست کارگروه فرعی لایروبی حوزه جنوب غرب کشور به میزبانی بندر بوشهر
خروج برنج‌های فاسد دپو شده از بندر امام خمینی تا یک ماه آینده
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان خوزستان از مرجوع شدن محمولات برنج غیراستاندارد در انبارهای مجتمع بندری امام خمینی(ره) تا یک ماه آینده خبر داد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان به نقل از مصاحبه خبرگزاری مانا با مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان خوزستان،  چهار هزار و ۲۰۰ تن از محمولات  کشتی "استندر"  به وزن 27 هزار و 300 تن که شامل کیسه‌های برنج 50 کیلویی بود توسط سازمان ملی استاندارد ایران غیربهداشتی و فاسد تشخیص داده شد.

امید جهان نژادیان  اظهار داشت: این محموله براساس تعهد فروشنده مرجوعی می‌باشد و تمامی هزینه‌های آن را به حساب شرکت بازرگانی دولتی ایران واریز کرده است.

وی ادامه داد: براساس مصوبه‌ای که با حضور دادستان کل کشور به تصویب رسید این محموله باید ظرف یک ماه آینده از بندر امام خمینی(ره) خارج شود.

ناظر گمرکات خوزستان نیز گفت: این محموله مربوط به سال ۱۳۹۸ می‌باشد و فاسد شدن آن‌ها ربطی به تشریفات گمرکی و نگهداری در انبار‌ها ندارد.

دادستان کل کشور دو هفته پیش در جریان بازدید از بندر امام خمینی(ره) بر خورج فوری دو محموله ذرت و برنج فاسد از این بندر تاکید کرده بود.

غلامرضا بلوطی میرزا افزود: استان خوزستان با واردات سالانه ۱۶ میلیون تن رکوردار ورود کالای اساسی به کشور می‌باشد و طبیعی است برخی افراد سودجو بخواهند  کالایی را وارد کند و اداره استاندارد آن رد کند.

گفتنی است در حدود 21 هزار و 300 تن از این محمولات مورد تأیید سازمان استاندارد  بوده و در کشور توزیع شد و نزدیک به جهار هزار تن  به دلیل بالا بودن درصد آرسنیک و فلزات سنگین  و عدم انطباق با استانداردهای داخلی به عنوان کالای غیذ منطبق با استانداردهای داخلی  شناخته شد و از ورود و مصرف آن در داخل کشور جلوگیری به عمل آمد. در نشست‌های ماه‌های گذشته با حضور مدیران سازمان بازرسی و داداستانی کل کشور مقرر گردید محموله مذکور ظرف مدت یک ماه تعیین تکلیف نهایی شود.

 

۲۳ آبان ۱۴۰۰ ۱۳:۵۰
مانا |
کد خبر : ۵۶,۱۲۸

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید