از سرگیری سفر دریایی بندر شهید باهنر به شارجه بعد از 2 سال وقفه اراده ایران و ازبکستان بر همکاری و تحول اقتصادی است/ نقش موثر بندر چابهار در تسهیل حمل و نقل و لجستیک منطقه بازدید سفیر ژاپن در ایران از بندر امام(ره) نگاه سازمان بنادر در ارتباط با همسایه ها موجب پویایی اقتصاد ایران خواهد شد/ ضرورت توسعه روابط دریایی و بندری و تردد خطوط منظم کشتیرانی با کشورهای همسایه یک میلیون تن گندم از بندر چابهار وارد کشور شد ظرفیت سیلوی غلات بندرامیرآباد به 312 هزار تن افزایش یافت ازبکستان؛ فرصتی مناسب برای سرمایه‌گذاری و سرمایه‌پذیری/ رویکرد سازمان بنادر در توسعه همکاری با همسایگان به سود اقتصاد ایران است/ همکاری ایران و کشورهای آسیای میانه؛ معامله برد-برد است پایان طوفان دریایی منطقه شمال مرکزى خلیج فارس و دریای عمان بدون خسارت جانى و مالى اعلام حمایت اتاق بازرگانی ایران و ازبکستان از توسعه روابط تجاری با ازبکستان/ تقدیر از نگاه سازنده سازمان بنادر به توسعه روابط اقتصادی با ازبکستان/ استفاده از ظرفیت بنادر ایران برای بازار ازبکستان؛ اتفاق بسیار مثبت برای اقتصاد کشور است راهبرد تجاری تاشکند برای توسعه روابط ترانزیتی با تهران/ ایجاد مرکز لجستیک کالای ازبکستان در بندر چابهار
خروج برنج‌های فاسد دپو شده از بندر امام خمینی تا یک ماه آینده
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان خوزستان از مرجوع شدن محمولات برنج غیراستاندارد در انبارهای مجتمع بندری امام خمینی(ره) تا یک ماه آینده خبر داد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان به نقل از مصاحبه خبرگزاری مانا با مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان خوزستان،  چهار هزار و ۲۰۰ تن از محمولات  کشتی "استندر"  به وزن 27 هزار و 300 تن که شامل کیسه‌های برنج 50 کیلویی بود توسط سازمان ملی استاندارد ایران غیربهداشتی و فاسد تشخیص داده شد.

امید جهان نژادیان  اظهار داشت: این محموله براساس تعهد فروشنده مرجوعی می‌باشد و تمامی هزینه‌های آن را به حساب شرکت بازرگانی دولتی ایران واریز کرده است.

وی ادامه داد: براساس مصوبه‌ای که با حضور دادستان کل کشور به تصویب رسید این محموله باید ظرف یک ماه آینده از بندر امام خمینی(ره) خارج شود.

ناظر گمرکات خوزستان نیز گفت: این محموله مربوط به سال ۱۳۹۸ می‌باشد و فاسد شدن آن‌ها ربطی به تشریفات گمرکی و نگهداری در انبار‌ها ندارد.

دادستان کل کشور دو هفته پیش در جریان بازدید از بندر امام خمینی(ره) بر خورج فوری دو محموله ذرت و برنج فاسد از این بندر تاکید کرده بود.

غلامرضا بلوطی میرزا افزود: استان خوزستان با واردات سالانه ۱۶ میلیون تن رکوردار ورود کالای اساسی به کشور می‌باشد و طبیعی است برخی افراد سودجو بخواهند  کالایی را وارد کند و اداره استاندارد آن رد کند.

گفتنی است در حدود 21 هزار و 300 تن از این محمولات مورد تأیید سازمان استاندارد  بوده و در کشور توزیع شد و نزدیک به جهار هزار تن  به دلیل بالا بودن درصد آرسنیک و فلزات سنگین  و عدم انطباق با استانداردهای داخلی به عنوان کالای غیذ منطبق با استانداردهای داخلی  شناخته شد و از ورود و مصرف آن در داخل کشور جلوگیری به عمل آمد. در نشست‌های ماه‌های گذشته با حضور مدیران سازمان بازرسی و داداستانی کل کشور مقرر گردید محموله مذکور ظرف مدت یک ماه تعیین تکلیف نهایی شود.

 

۲۳ آبان ۱۴۰۰ ۱۳:۵۰
مانا |
کد خبر : ۵۶,۱۲۸

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید