از سرگیری سفر دریایی بندر شهید باهنر به شارجه بعد از 2 سال وقفه اراده ایران و ازبکستان بر همکاری و تحول اقتصادی است/ نقش موثر بندر چابهار در تسهیل حمل و نقل و لجستیک منطقه بازدید سفیر ژاپن در ایران از بندر امام(ره) نگاه سازمان بنادر در ارتباط با همسایه ها موجب پویایی اقتصاد ایران خواهد شد/ ضرورت توسعه روابط دریایی و بندری و تردد خطوط منظم کشتیرانی با کشورهای همسایه یک میلیون تن گندم از بندر چابهار وارد کشور شد ظرفیت سیلوی غلات بندرامیرآباد به 312 هزار تن افزایش یافت ازبکستان؛ فرصتی مناسب برای سرمایه‌گذاری و سرمایه‌پذیری/ رویکرد سازمان بنادر در توسعه همکاری با همسایگان به سود اقتصاد ایران است/ همکاری ایران و کشورهای آسیای میانه؛ معامله برد-برد است پایان طوفان دریایی منطقه شمال مرکزى خلیج فارس و دریای عمان بدون خسارت جانى و مالى اعلام حمایت اتاق بازرگانی ایران و ازبکستان از توسعه روابط تجاری با ازبکستان/ تقدیر از نگاه سازنده سازمان بنادر به توسعه روابط اقتصادی با ازبکستان/ استفاده از ظرفیت بنادر ایران برای بازار ازبکستان؛ اتفاق بسیار مثبت برای اقتصاد کشور است راهبرد تجاری تاشکند برای توسعه روابط ترانزیتی با تهران/ ایجاد مرکز لجستیک کالای ازبکستان در بندر چابهار
انجمن حمل و نقل کانتینری،سازمان بنادر و دریانوردی
انجمن حمل و نقل کانتینری دیجیتال (DCSA) استانداردهای برنامه تعاملی عملیات های مورد نیاز جهت حضور و ورود کشتی ها به بنادر، منتشر کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی به نقل از مریتایم پرایم، استانداردهای ارائه شده توسط انجمن حمل و نقل کانتینری دیجیتال، برای حضور کشتی ها در بنادر منتشر شد که این حوزه در 6 بخش شامل برنامه ریزی ورود به اسکله، برنامه ریزی ورود و سرویس پایلوت، محل سوار شدن پایلوت و ورود به اسکله، عملیات تخلیه و بارگیری و خدمات مربوطه، خدمات و برنامه ریزی خروج از بندر و در نهایت خروج از بندر، تعریف شده است.
استانداردهای رابط ارائه شده به اپراتورها، بنادر ، پایانه ها و سایر ارائه دهندگان خدمات در زمان ورود کشتی ها به محوطه بندر این امکان را می دهد تا داده ها را به روشی یکسان مبادله کرده و تبادل خودکار داده ها انجام شود؛علاوه بر این، برنامه ریزی دیجیتال حضور کشتی ها در بندر، افزایش کارایی عملیاتی و استفاده بهینه از منابع پشتیبانی را به همراه خواهد داشت. 
DCSA با سازمان بین المللی دریانوردی در این پروژه همکاری داشته است تا تعاریف اطلاعات جدید را با استانداردهای موجود هماهنگ کند. استانداردها در حال حاضر توسط اپراتورها، بنادر، پایانه ها و سایر ارائه دهندگان خدمات در سراسر جهان در حال آزمایش است.
Phanthian Zuesongdham، رئیس بخش فرآیندهای بندری اداره بندر هامبورگ، در این خصوص گفت: حضور به موقع و بهینه کشتی ها در بنادر، نیازمند ارتباط دقیق و بی‌درنگ بین حامل‌ها، بنادر و پایانه‌ها است، استانداردهای دیجیتال DCSA کلیدی برای فعال کردن این سطح از ارتباطات در مقیاس جهانی است. 
توماس باگ، مدیر عامل DCSA، افزود: داشتن مجموعه ای کامل از استانداردها برای ورود کشتی ها به بنادر گام مهمی در جهت بهبود کارایی و دقت تبادل داده بین همه طرف ها است. تببین استانداردها راهی کارآمد برای نشان دادن اهمیت یک چارچوب فناوری تعاملی است که ارتباط بی‌وقفه و همکاری بین ذینفعان را ممکن می‌سازد. با اتخاذ استانداردهای DCSA برای ورود کشتی ها به بندر، این صنعت شاهد یک اکوسیستم دیجیتال خواهد بود که در آن فعالیت‌ها به فرآیندهای دیجیتالی مشترک و مبتنی بر داده‌ها تبدیل می‌شوند.
۷ آذر ۱۴۰۰ ۱۳:۳۹
کد خبر : ۵۶,۲۶۳

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید