مدیر کل بنادر و دریانوردی امیرآباد خبر داد:
سرمایه گذار آلمانی، بندر امیرآباد، اداره کل بنادر و دریانوردی امیرآباد، محمدعلی اصل سعیدی پور، بازدید
یک شرکت سرمایه گذار آلمانی به منظور بررسی زمینه سرمایه گذاری در زمینه تولید پنل های خورشیدی از بندر امیرآباد بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی امیرآباد، محمد علی اصل سعیدی پور ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: این شرکت سرمایه گذار آلمانی ضمن بازدید از بندر امیرآباد و بررسی فعالیت های جاری و منابع مهم در نزدیکی این مجتمع بندری، طی نشستی در خصوص مزیت ها، توانمندی ها و ظرفیت های سرمایه گذاری در زمینه احداث کارخانه تولید پنل خورشیدی گفتگو کرد و ابعاد مختلف سرمایه گذاری در این حوزه مورد بحث و بررسی  قرار گرفت.

مدیر کل بنادر و دریانوردی امیرآباد  افزود: این سرمایه گذار ضمن اشاره به مزیت های کم نظیر این بندر در شمال کشور ، موقعیت بندر امیرآباد را بسیار مناسب و قرار گیری آن در مسیر کریدور شمال جنوب را پر اهمیت خواند که می تواند شرایط خوبی را برای بازار  هدف و محصولات خاص آن در نظر گرفت.

سعیدی پور با اشاره به پیشگام بودن این بندر در جلب و رشد سرمایه گذاری های داخلی و خارجی اشاره  داشت: بندر امیرآباد بعنوان اولین بندر نسل سوم کشور توانست اقدامات خوبی در زمینه سرمایه گذاری انجام دهد و سال گذشته  رکورد 400 درصدی جذب سرمایه گذاری را در کارنامه خود به ثبت برساند و این امر خود مبین  اهمیت این بندر برای  سرمایه گذاران داخلی و خارجی است که از پتانسیل و  موقعیت این بندر به خوبی بهره برداری می نمایند.

وی در ادامه با اشاره به فاز های بعدی توسعه ای این بندر افزود: با جذب و مشارکت سرمایه گذاران بخش خصوصی و ایجاد تنوع در صادرات و واردات کالا ،  این بندر می تواند در آینده ای نزدیک  به مهمترین بندر و کانون پشتیبانی خدمات بندری و دریایی منطقه مبدل شود.


سرمایه گذار آلمانی
سرمایه گذار آلمانی

۲۶ آذر ۱۴۰۰ ۰۰:۲۳
کد خبر : ۵۶,۴۷۹

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید