پیام مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی به مناسبت 17 مرداد روز خبرنگار انتقال دو پروژه سرمایه‌گذاری نیمه تمام ‌به بخش خصوصی در بندر امام/ ١.٨ میلیون تن به ظرفیت سالانه نگهداری کالا در بندر امام افزوده می شود آغاز عملیات خارج سازی مغروقه W14 از آبراه اروند اختصاص اعتبار ۲۸۴ میلیاردی برای تعمیرات اساسی سیستم‌های سرمایشی و شبکه برق بنادر استان بوشهر پیام مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی به مناسبت تاسوعا و عاشورای حسینی بازدید معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه از بندر امیرآباد/ بندرامیرآباد یکی از ظرفیت های استراتژیک دولت برای فعال کردن کریدور شمال – جنوب / فرآیند های صادراتی کالا تسهیل شود/ ضرورت توسعه زیرساخت های حمل و نقل جاده ای از بندرامیرآباد به بندرشهید رجایی و بالعکس افتتاح بندرچند منظوره بندر خمیر آرزوی دیرینه مردم است/ تاکید بر رعایت الزامات زیست محیطی بررسی توسعه ظرفیت‌های گردشگری دریایی در سواحل شرق خوزستان اجرای طرح مطالعاتی بندر پل رونق معیشت اهالی منطقه را به دنبال خواهد داشت/ طرحهای توسعه ای سازمان بنادر به رفاه بیشتر ساحل نشینان منجر شود دیدار مشاور وزیر راه و شهرسازی در امور ایثارگران با مدیر کل و ایثارگران اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان
علی‌اکبر صفایی ، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی،رونق جریان تجارت
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه تلاش می‌کنیم، با جریان‌سازی کالا، جریان تجارت به بنادر کشور، به ویژه بندر چابهار، رونق پیدا کند، تاکید کرد: حمل‌ونقل دریایی در ایران، به عنوان پیشران اقتصادی کشور، همواره یک گام از تحریم‌های ظالمانه، جلوتر بوده و همواره با یک طراحی و فرمول مناسب، از تحریم‌ها عبور کرده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، علی‌اکبر صفایی در نشست خبری پنجمین نمایشگاه حمل‌ونقل، لجستیک و صنایع دریایی، گفت: با جریان سازی ورود کالاهای اساسی به کشور، واردات کالاهای اساسی طی ۸ ماه گذشته از سال ۱۴۰۰، درمقایسه با سال قبل، رشد ۳۰ درصدی داشته است.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به بارگیری و تخلیه همزمان ۱۷ فروند کشتی حامل کالاهای اساسی در بنادر کشور گفت: طی ۸ ماه گذشته، ۱۲۹ میلیون تن کالا در بنادر کشور جا‌به‌جا شده است که نشان رشد ۱۱ درصدی عملیات بندری است.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه سالانه ۵۰ هزار فروند کشتی تجاری وارد آب‌های سرزمینی و بنادر کشور می‌شود، خاطرنشان کرد: هدایت، کنترل و نظارت بر تردد کلیه شناورها توسط بخش دریایی سازمان بنادر صورت می‌گیرد تا دریانوردی ایمن در بنادر کشور داشته باشیم.
صفایی با اشاره انجام عملیات لایروبی، یدک‌کشی و راهنمابری علایم دریایی و دریانوردی توسط حوزه دریایی سازمان بنادر، تاکید کرد: حجم عظیم تجارت دریایی به سمت بنادر ایران توسط حوزه دریایی، هدایت، کنترل و نظارت می‌شود که به لحاظ ایمنی، حفظ محیط زیست و امنیت دریانوردی در خور توجه و شایسته تقدیر است.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به رشد عملکرد بندر چابهار، اظهار داشت: ظرفیت بندر چابهار از بعد انقلاب اسلامی، به ۱۲ و نیم میلیون تن افزایش یافته است که درصدد هستیم با جریان عبور کالا و ترانزیت از طریق بندر شهید بهشتی را تقویت کنیم.
صفایی با اشاره به در دست انجام بودن پروژ‌ه‌های ریلی از بندر چابهار به میلک و از زاهدان به چابهار، تاکید کرد: چنانچه کشور عمان و هند به عنوان مبادی کالا به ایران، افغانستان، ازبکستان و کشورهای آسیای میانه رقم بخورد، جریان تجارت به طرف بندر چابهار رشد خواهد یافت.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به سیاست‌های توسعه‌ای سازمان بنادر در دریای خزر، افزود: در دریای خزر به دنبال توسعه ناوگان توسط کشتیرانی داخلی هستیم؛ به همین منظور، در نظر داریم با اختصاص وجوه اداره شده برای تامین ناوگان دریایی به ویژه کشتی‌های رو-رو توسط بخش خصوصی، فعالیت در بنادر جنوبی دریای خزر را توسعه دهیم. 
وی با اشاره به برنامه‌های توسعه‌ای سازمان بنادر در بندر شهید رجایی، گفت: با اجرای فاز سوم توسعه بندر شهید رجایی، ۹۰۰ متر اسکله آماده بهره‌برداری خواهد شد.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی درخصوص سیاست‌های سرمایه‌گذاری این سازمان گفت: رویکرد ما در حوزه سرمایه‌گذاری و توسعه تجهیزاتی بنادر، استفاده از توان بخش داخلی و شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی و بومی‌سازی ساخت و ساز در صنایع دریایی کشور است. 
به گفته صفایی، رویکرد سازمان بنادر و دریانوردی در حوزه سرمایه‌گذاری، علاوه بر آمادگی این سازمان برای جذب سرمایه‌گذاران خارجی، علاقه‌مند سازی سرمایه‌گذاران داخلی برای ورود به حوزه مهم بندری و دریایی است.
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه جریان تردد و ارتباطات بین بندری میان ایران و چین و همچنین میان هند و ایران برقرار است، افزود: اپراتور هندی بندر چابهار تمام تلاش خود را به کار گرفته است تا جریان عبور کالا از بندر چابهار افزایش پیدا کند.
۲۸ آذر ۱۴۰۰ ۱۶:۱۲
کد خبر : ۵۶,۵۰۸

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید