بنادر گردشگری و مسافری  قشم تا بهبود شرایط جوی تعطیل است/گردشگران از تردد با شناورهای غیر مجاز خودداری کنند
مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم گفت: کلیه بنادر مسافری و گردشگری این جزیره تا اطلاع ثانوی تعطیل و هموطنان با برنامه ریزی؛ سفر خود را به زمان دیگری موکول کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، "علی اشتری" با اشاره به ورود موج بارشی به استان هرمزگان که طی  روزهای گذشته به طرق گوناگون اطلاع رسانی شده است، افزود: فعالیت‌های دریایی مانند تفریحات آبی و سفر به مراکز گردشگری دریایی شامل جزیره هنگام و جنگل‌های حرای قشم همانگونه که در اخبار قبلی نیز اعلام شده بود تا اطلاع ثانوی و بهبود شرایط جوی تعطیل است.

مدیر بنادر و دریانوردی قشم از مسافران و گردشگران خواست با توجه به تعطیلی مراکز گردشگری و تعطیلی بندر مسافربری شهید ذاکری قشم ،ضمن برنامه ریزی سفرهای خود را به زمان دیگری موکول کنند.

اشتری با بیان اینکه وزش بادهای تند جنوب شرقی باعث تلاطم دریا و اختلال در تمامی فعالیت‌های دریایی طی روزهای یکشنبه و دوشنبه می‌شود، افزود: محدودیت و ممنوعیت اعلامی از سوی اداره بنادر و دریانوردی قشم  طی روزهای یاد شده جهت  جلوگیری از مخاطرات احتمالی  و تامین سلامت سفر است .

وی از هموطنان خواست در صورت ممنوعیت تردد در بنادر استان از سفر با شناور غیر مجاز از اماکن غیر مجاز جدا خودداری نموده و جان خود و عزیزانشان را به مخاطره نیندازند.

به گفته مدیر بنادر و دریانوردی قشم، در صورت تعطیلی بندر شهید ذاکری، هموطنان بنا به ضرورت می توانند از بنادر لافت و پل آن هم با اطلاع قبلی تردد نمایند .

وی تاکید کرد: مرکز جستجو و نجات دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی با شماره ۱۵۵۰ به صورت شبانه روزی آماده ارائه خدمات امداد و نجات است.

۱۲ دی ۱۴۰۰ ۱۱:۴۳
کد خبر : ۵۶,۶۷۵

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید