عمان به موافقتنامه چابهار افزوده می‌شود لایروبی نگهداری کانال دسترسی بندر بوشهر با سرعت بیشتر ادامه می یابد مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر معارفه شد رونق بنادر کشور با توسعه دریامحور محقق می شود/ تربیت جوانان متخصص در اولویت سازمان بنادر و دریانوردی پیشرفت۹۰ درصدی عملیات لایروبی اسکله های بندر آبادان برگزاری موفق مانور همزمان مهار نشتی گاز آمونیاک و اطفائ حریق در بندر بوشهر کاربرد بویه ساخت داخل در حوضچه بندر شهید رجایی با موفقیت آزمایش شد/ طراحی و ساخت 101 فروند علائم کمک ناوبری بااتکا به توان داخلی قزاقستان خواستار افزایش همکاری ‌های بندری با ایران شد/ ایران می‌تواند هاب بزرگ ترانزیتی منطقه باشد/ امکان ترانزیت ۶ میلیون تن کالا به صورت ریلی به ایران دیدار مقامات بندری و ریلی قزاقستان با معاون بندری سازمان بنادر/ ایران هیچ محدودیتی در حوزه کانتینری ندارد/ ۲پیشنهاد ایران به هیات قزاق برای افزایش همکاری‌های بندری/ کاهش قابل توجه قیمت تمام شده ترانزیت از ایران برای قزاقستان چالش کمبود نیروی انسانی متخصص دریایی به راهکارهای اجرایی نیاز دارد/ برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی مجدد قانون بورسیه برای رشته‌های دریایی و دریانوردی/ اشاعه فرهنگ دریایی از طریق رسانه‌ها و درج مطالب در کتاب‌‌های درسی
تمهیدات لازم برای رونق بندر شادگان پیش بینی شده است
معاون امنیتی و انتظامی استاندار خوزستان در جریان بازدید از بندر شادگان اظهار داشت: بندر شادگان با ظرفیت اشتغالزایی بالا تأثیر زیادی در توسعه اقتصادی منطقه دارد و در این راستا تمهیدات لازم برای رونق این بندر پیش بینی شده است.

ولی‌الله حیاتی دوشنبه در بازدید از بندر شادگان اظهار داشت: بندر شادگان، اهمیت بالایی برای استان خوزستان دارد و باید همه دستگاه‌های اجرایی مرتبط با این حوزه فعالیت کنند تا این بندر را پر رونق‌تر از گذشته دید.

وی رونق بندر شادگان را اولویت نخست دولت برای رونق اقتصادی این منطقه عنوان کرد و افزود: بازارچه کالای همراه ملوان در شادگان ایجاد خواهد شد تا معیشت مردم در این شهرستان رونق گیرد.

معاون امنیتی و انتظامی استاندار خوزستان گفت: مردم منطقه باید از مزیت های تجاری بندر شادگان به خوبی استفاده کنند زیرا حق مردم این شهرستان استفاده و بهره‌مندی از مزایای بخش تجاری این بندر است.

حیاتی بیان کرد: بندر شادگان زیرساخت‌های مناسبی دارد و یکی از ظرفیت‌های مهم توسعه استان خوزستان به شمار می‌رود که به عنوان شاهرگ حیاتی باید روز به روز رونق گیرد.

سرپرست فرمانداری شادگان نیز در این بازدید گفت: آغاز طرح انتقال کالای همراه ملوان و نیز صادرات و واردات کالای تجاری ، بندر شادگان را بیش از پیش رونق خواهد داد.

امید صبری‌پور اظهار داشت: تاجران و فعالان اقتصادی می‌توانند فعالیت خود را در این بندر عملیاتی کنند تا با ورود آنها شاهد رونق اقتصادی در شهرستان باشیم.

وی افزود: برای تسهیل در امر واردات، صادرات و کالای همراه ملوان همچنین پویایی بندر شادگان تمامی دستگاه‌های اجرایی تمهیدات لازم را خواهند دید تا فعالان اقتصادی وارد بندر شوند.

صبری‌پور حجم بالای صادرات از این بندر به کشورهای‌های حوزه خلیج فارس و دیگر کشورهای همسایه را از مزیت های این بندر عنوان کرد و گفت: بندر شادگان فرصت اشتغالزایی برای یک هزار نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم دارد.

بندر تجاری شادگان به عنوان هفتمین بندر تجاری خوزستان در مساحتی حدود سه هکتار احداث و تکمیل شده است. 
این بندرتجاری مشتمل بر ۲پست اسکله از نوع شمع و عرشه بتنی به طول ١٠٣ متر و عرض ١٢ متر و ۲ پل دسترسی است. 
این بندر محلی با عمق اسکله حداقل ۵.۵ متر در شرایط جزر و ظرفیت پذیرش شناورهای زیر پنج هزار تن، ظرفیت تخلیه و بارگیری حدود ١٠٠ هزار تن در سال را دارد.

۲۸ دی ۱۴۰۰ ۰۹:۰۶
خبرگزاری ایرنا |
کد خبر : ۵۶,۸۵۱

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید