پیام مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی به مناسبت روز بین‌المللی بانوان در صنعت دریانوردی اتمام عملیات اجرایی طرح اطفاء حریق بنادر مسافری هرمز و شهید حقانی تا شهریور ماه تکمیل پروژه‌ رو-رو ریلی بندر امیرآباد تا پایان سال/ توسعه همکاری‌های بندری با کشورهای همسایه و افزایش ترافیک بندری در شمال ایران دستور کار مهم سازمان بنادر/ ظرفیت‌های تولیدی و صادراتی در بندر امیرآباد توسعه می‌یابد تحلیل رویدادها؛‌ کارکرد اصلی روابط‌عمومی ها در عصر ارتباطات/ اشاعه فرهنگ دریایی یک موضوع جدی در سازمان بنادر/ گفتمان دولت به بهترین شکل تبیین شود برگزاری اولین نشست بررسی حوادث بندری سازمان بنادر در مدیریت HSE/ ایمنی، مولفه موثر در جذب سرمایه‌گذار برای بنادر ۱۳ نفر از خطر غرق شدن در آب‌های خلیج فارس نجات پیدا کردند پروتکل همکاری بندری ایران و کوبا امضا شد/ برنامه‌ریزی برای توسعه سرمایه‌گذاری و کشتیرانی تهران و هاوانا روابط عمومی باید مطالبه گر باشد/ عدالت محوری و مردم داری سرلوحه کار قرار گیرد/ توفیقات دولت در توسعه صادرات و تعامل تجاری با همسایگان و پروژه های سرمایه گذاری اطلاع رسانی شود پیام مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی به مناسبت روز ملی روابط عمومی و ارتباطات افزایش 118 درصدی جابجایی مسافر در بنادر مسافری مرکز و شرق هرمزگان / ازسرگیری سفر دریایی بندر شهید باهنر به شارجه
در نشست هیات اقتصادی و تجاری ازبکستان با مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی عنوان شد:
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، علی اکبر صفایی، روابط اقتصادی ایران و ازبکستان
نشست هیات اقتصادی و تجاری کشور ازبکستان با مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با تاکید بر تقویت همکاری‌های بازرگانی دریایی، تشکیل کارگروه ویژه تفاهم‌نامه چابهار و ایجاد مرکز لجستیک کالا و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی ازبکستان در بندر شهید بهشتی، برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، در این نشست که معاون وزیر سرمایه‌گذاری و تجارت خارجی و معاون وزیر حمل‌ونقل ازبکستان به همراه‌ سفیر ازبکستان در تهران حضور داشتند، علی‌اکبر صفایی بر اراده دولت جمهوری اسلامی ایران مبنی بر اتصال کشور ازبکستان به آب‌های آزاد و آمادگی تهران برای جلب مشارکت سرمایه‌گذاری تاشکند در پسکرانه‌های بنادر شمال و جنوب ایران تاکید کرد.
 
معاون وزیر راه و شهرسازی ایران با بیان اینکه شرایط و بستر توسعه همکاری‌های تجاری، به ویژه در حوزه ترانزیت با کشور ازبکستان فراهم است، تاکیدکرد: یکی از رویکردهای اقتصادی ایران در بخش توسعه‌همکاری‌های تجاری، فعال‌سازی ترانزیت کالا از غرب چین به کمک حمل‌ونقل ریلی ازبکستان و حمل دریایی در خزر و بندر امیرآباد است.
 
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه ایران آمادگی دارد تا از طریق کشورهای عربی قطر، عمان، امارات و هند، مسیر ترانزیتی کالاهای وارداتی و صادراتی ازبکستان را توسعه دهد.
 
وی با اعلام خبر علاقه‌مندی کشور افغانستان برای توسعه همکاری‌های تجاری با کشورهای همسایه از طریق بندر چابهار و تامین امنیت این مسیر، اظهار داشت: درحال حاضر، در هر ۱۰ روز یک کشتی کانتینری حامل کالاهای ترانزیتی، از مبدا هند به بندر چابهار اعزام می‌شود که برنامه داریم سایر کشورها را نیز به این محور اضافه کنیم.
 
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، با بیان اینکه بندر چابهار با ظرفیت ۱۲ میلیون تن، برای ارائه خدمات کانتینری، نفتی و فله آمادگی کامل زیرساختی و تجهیزاتی دارد، خاطرنشان کرد: دولت ازبکستان می‌تواند از ظرفیت‌های موجود در پسکرانه بندر شهید بهشتی چابهار برای ایجاد ارزش‌افزوده و ایجاد یک دروازه تجاری گسترده با کشورهای همجوار استفاده مطلوب کند.
 
وی تاکیدکرد: کشور ازبکستان به عنوان دروازه‌ای برای واردات کالاهای غرب چین، برای تجارت خارجی ایران حائز اهمیت خواهد بود.
 
توسعه همکارهای سه‌جانبه تهران، تاشکند، دهلی‌نو
بختیار رحیم‌اف؛ معاون وزیر سرمایه‌گذاری و تجارت خارجی ازبکستان، از آمادگی و عزم تاشکند برای توسعه روابط تجاری و اقتصادی با تهران خبر داد و گفت: سال گذشته حجم مبادلات بازرگانی و اقتصادی ایران و ازبکستان، ۲۵۱ میلیون تن بوده که باید به ۴ برابر افزایش پیدا کند.
 
وی با بیان اینکه توسعه همکاری‌های اقتصادی با ایران در دستور کار دولت ازبکستان قرار دارد، گفت: سیاست راهبردی ما در بندر چابهار، استفاده مطلوب از ظرفیت‌های این بندر، در چارچوب همکاری سه‌جانبه با ایران و هندوستان است.
 
معاون وزیر سرمایه‌گذاری و تجارت خارجی ازبکستان، با بیان اینکه بندر چابهار باید به راه‌آهن متصل شود، افزود: ایجاد یک مرکز لجستیک برای بسته‌بندی کالاهای صادراتی و وارداتی در بندر چابهار، یکی از اهداف ما در توسعه روابط اقتصادی با ایران است.
 
تهران؛ شریک استراتژیک برای تاشکند
جسوربیک چارییف؛ معاون وزیر حمل و نقل ازبکستان نیز در این نشست گفت: پتانسیل خیلی عظیمی برای ایران و ازبکستان در حوزه همکاری‌های تجاری وجود دارد.
 
وی با بیان اینکه ایران را شریک استراتژیک در روابط خود می‌دانیم، افزود: ماهیت ژئوپلیتیک ایران، نه تنها برای ازبکستان، بلکه برای کلیه کشورهای آسیای میانه موثر خواهد بود.
 
معاون وزیر حمل و نقل ازبکستان از تشکیل کارگروهی برای اجرایی‌سازی تفاهم‌نامه همکاری ترانزیتی بین ایران و ازبکستان خبر داد.
 
براساس این گزارش، هیات ازبکستانی در این سفر سه روزه، از بندر چابهار و زیرساخت‌های بندری، دریایی و تجهیزاتی این بندر بازدید خواهد کرد.
۳ بهمن ۱۴۰۰ ۱۴:۵۲
کد خبر : ۵۶,۹۰۴

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید